Paaiškėjo galutinė Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėtis, rytoj, antradienį Kaune pradėsianti kovą dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. 

Prieš prasidedant oficialioms varžyboms rinktinės treneris Darius Maskoliūnas turėjo atsisveikinti su dviem žaidėjais – Tadu Sedekerskiu ir Regimantu Miniotu. 

Kodėl?

„Kas dėl Tado – jam kažkaip labai sunkiai sekėsi į tas gynybines schemas prisitaikyti. Nežinau, paprasčiausiai mes jo nematėme šioje pozicijoje. Šiai dienai jis puolime nėra tas, kuris galėtų mums daug padėti.

Dėl Regio – jis prieš pasiruošimą buvo už linijos, gavosi taip, kad jį pasikvietėme patį paskutinį. Jis neblogai atrodė draugiškose, bet mums reikėjo rinktis tarp dviejų ir pasirinkome kitą žaidėją. Galvojame, kad taip mums bus naudingiau“, – pasirinkimą pakomentavo rinktinės strategas.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: 

Gynėjai: Mantas Kalnietis, Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Rokas Giedraitis, Tomas Dimša 

Puolėjai: Mindaugas Kuzminskas, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius, Gytis Masiulis 

Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis 

(ltubasketball.lt koliažas)

Kelialapis – tik vienas

Pirmąjį mačą olimpinėje atrankoje lietuviai žais rytoj, birželio 29 d., 19.30 val. su Venesuela. Antrosios grupių etapo rungtynės, kuriose mūsiškiams kelią pastoti mėgins Pietų Korėjos rinktinė, bus žaidžiamos ketvirtadienį, liepos 1 d., 19.30 val. 

Kitoje olimpinės atrankos grupėje varžysis Slovėnijos, Lenkijos ir Angolos nacionalinės ekipos. 

Į pusfinalį pateks po dvi geriausias grupės komandas. Pusfinalyje stipriausia A grupės rinktinė susitiks su antrą vietą B grupėje užėmusia komanda, o antroji A grupės ekipa išmėgins jėgas su stipriausia B grupes rinktine.

Į turnyro pusfinalį pateks po dvi geriausias abiejų grupių komandas, o dviem rinktinėms kova dėl kelialapio bus baigta. Finale abiejų pusfinalių laimėtojai susikaus dėl vienintelio kelialapio į 2020 metų Tokijo Olimpines žaidynes.

Olimpinės atrankos Kauno Žalgirio“ arenoje pusfinaliai įvyks liepos 3 d., o finalas – liepos 4 d.

Olimpinės atrankos rungtynių tiesioginės transliacijos – per TV3 televiziją.

Titulinė nuotrauka: R. Miniotas. (ltubasketball.lt nuotr., fotografas Žilvinas Vingelis)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.