Kraštietis Remigijus Gružas, kaip juokauja pats, yra „du viename“. Jam pavyko suderinti dvi iš pažiūros kardinaliai skirtingas sritis – dizaino specialybę ir žemės ūkį. Na o šį pavasarį šėtiškis R. Gružas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Kėdainių skyriaus komanda bandys sėkmę ir savivaldybės tarybos rinkimuose.

Savo laiku baigėte dizaino specialybę Dailės akademijoje. Kaip gi likimas sumetė kortas taip, kad galiausiai atsidūrėte tarp dviejų veiklų – dizaino ir žemdirbystės?

– Ko gero, pagrindinis siejantis dalykas – tai, kad į visas veiklas, kokių besiimtum, reikia žvelgti kūrybiškai.

Kūrybiškumas padeda priimti nestandartinius sprendimus, o būtent tokių kartais labiausiai ir reikia.

Geriau pasigilinus, politikoje taip pat reikia kūrybiškumo. Daugiausia – valdantiesiems derintis su opozicijos nariais ir atvirkščiai.

Remigijus Gružas

Manytumėte, kad Taryboje trūksta konstruktyvesnio derėjimosi?

– Ko trūksta pirmiausia, tai – dėmesio rajonui. Susidaro toks įspūdis, kad Kėdainių miestui dėmesio skiriama gerokai daugiau negu rajonui. O juk ir rajone gyvena jaunos šeimos su mokyklinio amžiaus vaikais, ir vyresnio amžiaus žmonės, galų gale – ir neįgalieji.

Kas paskatino iškelti ir savo kandidatūrą?

– Jeigu kaimiškose vietovėse norime gyventi geriau – patys ir turime tą gerovę susikurti.

Stipriai pasitempti mums reikia ne tik žvyrkelių asfaltavimo reikale, bet ir dviračių takų tiesime. Esame kompaktiškas rajonas, iš didesnių miestelių Kėdainius galėtume nesunkiai pasiekti ir dviračiu arba elektriniu paspirtuku, bet kol kas tokia paprasta lokali kelionė skamba utopiškai.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 102.

Titulinė nuotrauka: Remigijus Gružas su šeima.