Lapkričio 6-ąją daugelį bendruomenių ir organizacijų kolektyvų suvienijo šeštą kartą organizuotos Pyragų dienos akcija.

27_Pyragai_2015_11Televizija TV3 šiemet lapkričio 6 dieną tradiciškai kvietė prisijungti prie didžiausio televizijos paramos projekto „Išsipildymo akcija“ Pyragų šventės ir paaukoti vaikams ar kitiems geriems darbams.

Daugelis kėdainiečių kolektyvų neliko abejingi šiai šventei – ne vienas į darbą skubėjo su savo keptais pyragais, pyragėliais ar sausainiais. Kad juos pardavę kolegoms galėtų paaukoti kilniems siekiams.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai geranoriškai atsiliepė į mero Sauliaus Grinkevičiaus kvietimą ir sutiko per pietų pertrauką surengti Pyragų dienos akciją. Jos metu buvo renkamos lėšos paramai viešajai įstaigai Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriui reikalingai medicininei įrangai įsigyti.

„Labai džiugu, kad darbuotojai taip geranoriškai atsiliepė į kvietimą daryti gera. Puikiai žinome, kad prasmingi darbai suteikia daug džiaugsmo ir duodančiajam, ir gaunančiajam. Jei ši akcija pavyks, tai būtinai ją pakartosime ir kitąmet“, – sakė rajono vadovas.

Meras į Pyragų šventę atėjo ne tuščiomis, o su paties keptais žagarėliais: „Tuos žagarėlius, mūsų vadintus „chrustais“ pamenu kaip pagrindinį skanėstą iš vaikystės. Kadangi jie man labai patiko, tai paprašiau, kad mama išmokytų kepti ir retkarčiais iškepu namiškiams bei bičiuliams iki šiol. Receptas labai paprastas. Reikia 200 gramų miltų, trijų kiaušinių, šaukšto cukraus, maždaug pusės stiklinės neriebios grietinės. Viską gerai išmaišyti, palikti pastovėti, o vėliau kočioti, daryti žagarėlius ir juos kepti aliejuje. Iškeptus galima pagardinti cukraus pudra.“

Šioje trumputėje šventėje dalyvavusi Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė dėkojo savivaldybės darbuotojams už jų supratimą ir norą padėti mažiesiems ligoniukams: „Labai ačiū už pagalbą. Už šias aukas tikrai nebus dažomos nei sienos, nei lubos. Mes nupirksime inhaliatoriams būtinų priedų. Artėja šaltasis sezonas, ligų tikrai daugės, tad ši pagalba mums labai reikalinga.“

[tribulant_slideshow gallery_id=“135″]

Panašios naujienos