Sekmadienį, per penkiasdešimt įvairaus amžiaus dviratininkų rinkosi į Ramybės skverą. Čia buvo duotas startas dviračių žygiui į Nobelio literatūros premijos laureato, Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo gimtinę Šetenius.

Dviračių žygi dalyviai spinduliavo gera nuotaika ir  šypsenomis.

Dviračių žygi dalyviai spinduliavo gera nuotaika ir šypsenomis.

Dviračių žygio dalyviai – tiek profesionalai, atstovaujantys Kėdainių dviračių sporto klubą „Veloratai“, tiek ir mėgėjai. Visi jie pasidabinę plačiomis šypsenomis, su pasimėgavimu mynė pedalus. Miesto keliai, Vilainiai, Apytalaukis, Nevėžio slėnio panorama bei vidurio Lietuvos lygumos – tokį Kėdainių kraštą išvydo dviratininkai.

Šeteniuose žygio dalyvius su edukacine programa pasitiko Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriaus liaudiškos dainos ir šokio ansamblio Žalasys. Česlovo Milošo gimtinės kultūros centro darbuotoja dviratininkus supažindino su Č. Milošo asmenybe, jo darbais. Papietavę, su gera nuotaika žygio dalyviai pasuko Kėdainių link.

Bene labiausiai akį traukė originalus, net iš Telšių atvykusio žygio dalyvio Aivaro Bružo, dviratis. „Dviratis yra savadarbis, labai patogus. Su jau daug vietų esu apkeliavęs“, – šypsojosi pašnekovas. Paklaustas, kuo suviliojo būtent šis, toli nuo Žemaitijos sostinės vykęs žygis, žemaitis nedaugžodžiavo.

„Informaciją apie žygį radome internete. Mums su žmona patinka minti pedalus, juolab kad su jūsų rajonu dar nesame susipažinę. O visą Žemaitiją, pamarį, jau esame apvažinėję“, – pasakojo telšiškis, į žygį atvykęs kartu su žmona Rita.

Žygio dalyvis Aivaras bei jo žmona iš Telšių. Telšiškis važiavo išskirtiniu savadarbiu dviračiu.

Žygio dalyvis Aivaras bei jo žmona iš Telšių. Telšiškis važiavo išskirtiniu savadarbiu dviračiu.

Žygio iniciatorė – Kėdainių kultūros centro režisierė Daiva Urbonienė, partneriai – Kėdainių rajono savivaldybės kultūros ir sporto skyrius, dviračių sporto klubas „Veloratai“.

Panašios naujienos