Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ kieme rudenėjantis oras įkvėpė būrį lopšelio- darželio ugdytinių, jų tėvelių bei pedagogų įsijungti į partnerystės tinklo „Lietuvos Purienų žiedas“ iniciatyvą „Gamtos spalvos “ sukuriant floristinį kilimą.

Kiekvienas vaikas į darželį atsinešė po agurkėlį, o jų tėveliai – įvairių grūdų: žirnių, miežių ir kviečių, iš kurių sukūrė plenerą po atviru dangumi. Diskutuodami apie gamtos dovanas jaunieji kūrėjai sudėliojo tikrovišką vaizdą iš gamtos gėrybių.

„Kadangi mūsų miestas vadinamas „agurkų“ miestu, tad nusprendėme Kėdainiams padovanoti floristinį kilimą „Žaliasis agurkėlis“, – sakė mokytoja Lina Rušienė.

Šiuo kūrybos aktu siekta vaikus paskatinti kurti spalvų ir vaizdų derinius, taip pat mokyti juos pajusti gamtos grožį, saugoti aplinką bei taupiai naudoti gamtinę medžiagą kūrybiniame procese.

Ši iniciatyva – jau ne vienus metus į bendrą darbą susivienijusios įstaigos „Lietuvos Purienų žiedas“ veikla, į kurią įsitraukę penki Lietuvos miestai – Kėdainiai, Vilnius, Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys.

Šiuo projektu norima padėti savo ugdytiniams išmokti bend­ravimo su gamta meno, puoselėti jų saviraišką ir meninės interpretacijos poreikį, atskleidžiant gamtos dovanų grožį ir savitumą.

„Jeigu vaiką ugdysime geru pavyzdžiu ir sukursime deramą ekologinio ugdymo turinį, vaikystėje susiformavę teigiami gamtosauginiai stereotipai vėliau taps norma. Malonu, kad visoje Lietuvoje turime draugų ir galime prisijungti ir pasidžiaugti bendrai organizuojamomis veiklomis, kūryba“, – teigia mokytoja L.Rušienė.