Rugsėjo 14-osios popietę Kėdainių lopšelio-darželio „Puriena“ lauko erdvės prisipildė sportinio šurmulio: čia vyko renginys vaikams ir tėveliams „Jei sportuosime visi, būsime sveiki ir greiti“. Stiprinti sveikatą per fizinį aktyvumą labai svarbu, tad šiuo nuotaikingu renginiu „Purienos“ bendruomenė pristato įgyvendinamą plačios apimties projektą „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“.

Dėmesys fiziniam aktyvumui

Pasak įstaigos projektų vadovės Astos Pukienės, projektas „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. Projektas skirtas sporto inventoriui ir įrangai įsigyti bei vyksta nuo šių metų rugsėjo 1 d. iki 2023 m. birželio 1 d.

„Purienoje“ daug dėmesio skiriama vaikų fiziniam aktyvumui ir ieškoma galimybių sudaryti vaikams dar geresnes sąlygas sportuoti. „Todėl ir šio projekto tikslas – įrengti ir atnaujinti vaikams pritaikytas sporto erdves bei įrangą, o tai padės sistemingai ir kokybiškai skatinti vaikų fizinį aktyvumą, stiprinti jų sveikatą, kurti integruotą ir darnų sveikos gyvensenos ugdymo modelį įstaigoje“, – sakė A. Pukienė.

Siekia kompleksiškumo

Šiuo projektu tikimasi, kad visi įstaigos ugdytiniai turės tinkamas sąlygas reguliariai sportuoti tiek įstaigos viduje, tiek lauko teritorijoje įvairių metų laiku. „Siekiame kompleksiškai skatinti vaikų aktyvumą ne tik per fiziniam lavinimui skirtas veiklas, bet ir visą vaikų buvimo įstaigoje laiką. Tai sudarys tinkamą terpę tvariai bei sistemingai skatinti vaikų fizinį aktyvumą“, – planuoja viena iš šio projekto iniciatorių, lopšelio-darželio „Puriena“ direktorė Birutė Naruševičienė.

Vykdant projektą, numatyta įsigyti sporto inventoriaus ir įrangos, rengti vaikų, tėvų ir įstaigos bendruomenės sporto pramogas, judėjimo savaites, krepšinio ir futbolo turnyrus.

Iki šių metų pabaigos „Purienoje“ reguliariai vyks sporto pratybos, įtraukiant badmintono ir tinklinio žaidimus, taip pat numatytas „Futboliuko“ turnyras. Įstaigos pedagogai dalyvaus kvalifikacijos tobulinimo mokymuose apie efektyvius metodus ir būdus, skatinančius vaikų fizinį aktyvumą.

Rudenį pasitiko geromis emocijomis

Rugsėjo 14-ąją vykusi sporto pramoga – tai viena iš šio projekto dalių. Tądien vaikai kartu su tėveliais dalyvavo įvairiose estafetėse, žaidimuose, varžybose, po kurių gavo apdovanojimus. Tiesa, dėl COVID-19 pandemijos tėvelių skaičius kiekvienoje grupėje apribotas iki penkių, o renginys vyko laikantis visų saugos reikalavimų, atskirose kiekvienos grupės žaidimų ir poilsio lauko erdvėse.

Dvi lopšelio grupės rinko į pintinę kamuoliukus, pūtė burbulus, vyresnieji – šešios ikimokyklinukų ir dvi priešmokyklinukų grupės bėgo aplink kliūtis, pernešė teniso kamuoliukus, dalyvavo taiklumo, šuoliukų su lankais ir kitose estafetėse, draugiškose krepšinio varžybose. Visi žaidė judriuosius žaidimus.

Rugsėjo 14 d. lopšelyje-darželyje „Puriena“ vyko sporto renginys vaikams ir tėveliams, kuris yra įstaigos įgyvendinamo projekto „Sveikata – raktas į sėkmingą ugdymą(si)“ dalis.

„Rengdami estafetes, judriuosius žaidimus, stengiamės atsižvelgti į vaikų amžiaus grupes, kad užduotys nebūtų per daug sudėtingos ir ilgos, kad lydėtų azartas ir geros emocijos. O šiemet mano ugdytinių tėveliai netgi virvės traukimo rungtį pasiūlė“, – pasakojo Aldona Mikolajūnienė, vyresnioji mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Sveikatingumo komandos pirmininkė.

About The Author

Related Posts

One Response

 1. Birutė

  Bet kokia fizinė veikla yra geriau nei jokios veiklos.
  Smagu girdėti, kad bendruomenė rūpinasi savo auklėtinių sveikata.
  Mokslinėje literatūroje ypač pabrėžiama, kad vidutinio ir didelio intensyvumo ilgai trunkanti fizinė veikla yra ypač naudinga vaikų ir suaugusiųjų sveikatai.
  Įdomu buvo skaityti. Ačiū autorei.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.