Po septynerių metų sėkmingos veiklos parduotuvė-komisas iš A. Kanapinsko gatvės persikėlė į Smilgos gatvę ir toliau tęsia darbą. 

Padėdama kitiems pasipuošti Sigita Čielienė jaučiasi labai laiminga.

Padėdama kitiems pasipuošti Sigita Čielienė jaučiasi labai laiminga.

„Visada turėjau norą sukiotis jaukioje stilingų drabužių parduotuvėje miesto centre. Pamažu svajonė pildosi. Naujoji parduotuvė „Black&white“ tokia, apie kokią svajojau, o ir vieta beveik miesto centre – Smilgos gatvės antrajame name, kur susibūrė įvairūs prekybininkai ir paslaugų teikėjai“, – šypsojosi parduotuvės-komiso įkūrėja Sigita Čielienė.

Išlaikė laiko egzaminą
Komisą, į kurį kraštiečiai gali atnešti gerus, bet pačių jau nenaudojamus drabužius ir įvairius daiktus, Sigita atidarė viena pirmųjų Kėdainiuose. „Puikiai pamenu, kaip nėriau į komiso veiklą ir jaučiau, jog tai yra reikalinga žmonėms. Tapau savotiška tarpininke prekybiniuose mainuose. Juk kiekvienuose namuose gausu daiktų, kurie stovi nenaudojami, o kitiems jų galbūt labai reikia. Yra daugybė moterų, kurios nusiperka dailių drabužių, tačiau

Parduotuvė „Black&White“ įsikūrė Smilgos gatvės 2-ajame name.

Parduotuvė „Black&White“ įsikūrė Smilgos gatvės 2-ajame name.

kartą ar du juos apsivilkusios daugiau tais pačiais apdarais puoštis nebenori. Tokiais atvejais pati geriausia išeitis komisas – savo drabužį jame pardavęs ir gavęs sutartą sumą gali arba vietoje nusipirkti kitą patinkantį drabužį arba kitur jo pasiieškoti. Neretai būna, kad moterys džiaugiasi vietoj vilkėtos suknelės įsigijusios naują ir vėl gražiai atrodančios“, – sakė Sigita.

Naujoji parduotuvė pakeitė veidą
Pirmajame Sigitos įkurtame komise buvo priimami beveik visi atnešti daiktai ir drabužiai. „Didelės atrankos tada nedariau. Kadangi vietos ten buvo daug, tai ir prekyba vyko plati. Naujasis komisas atidarytas gerokai pakeitęs veidą. Į jį atėjusieji retai kada pasako, jog čia komisas. Dažnam atrodo, jog tai – jauki, stilingų, naujų drabužių,

Komise gausu madingų, patogių ir originalių drabužių.

Komise gausu madingų, patogių ir originalių drabužių.

batų, rankinių ir aksesuarų parduotuvėlė. Mano nuolatinės klientės jau žino, kad čia prekiaujama tvarkingais, švariais madingais drabužiais, o ne tokiais, kurie dešimtmečius guli spintose. „Visada kviečiu moteris negailestingai atsisveikinti su sezoną dėvėtais drabužiais ar batais. Juk moterys retai kada sudėvi drabužius, dažniausiai jie pasensta morališkai. Kėdainiuose gausu moterų, kurios nori ir moka puoštis, perka gerus, kokybiškus drabužius. Tad natūralu, kad kurį laiką juos vilkėjusios nori pakeisti kitais. Tokiais atvejais komisas – geriausia išeitis. Savąjį daiktą parduodi ir ieškai įsigyti kitą. Taip ir sukamės mainų rate“, – sakė Sigita.

Kėdainietėms itin patinka puoštis Lietuvos kūrėjų siūtomis suknelėmis.

Kėdainietėms itin patinka puoštis Lietuvos kūrėjų siūtomis suknelėmis.

komisas_8249

Metas išsivalyti spintas
Komiso šeimininkė pastebėjo, jog parduotuvėje „Black&White“ prekiaujama tik esamo sezono drabužiais. „Mano valdose vasarą kailinių niekas nenusipirks“, – šypsojosi svetinga parduotuvės šeimininkė.
Dabar, kai jau gyvename pirmąsias rudens dienas, Sigita kviečia kėdainietes savose spintose atlikti revizijas ir gerus, bet pačių nevilkimus drabužius atnešti į komisą. „Kam be reikalo spintose užimti vietas tais drabužiais, kurių jau nedėvite. Suprantu, kad kiekviena moteris turi širdžiai mielų ir brangių daiktų, bet tikrai ateina laikas su jais atsisveikinti. Tikrai malonu, kai kokia suknelė ar paltukas atgyja naujam gyvenimui ir kažkam suteikia džiaugsmo, nors iki tol porą metų gulėjo užmesti spintų kampučiuose“, – sakė S. Čilienė. Komiso savininkė priminė, kad tik prasidėjus naujam sezonui drabužiai pardavimui priimami be sutarties mokesčio.

Ant bangos – Lietuvos kūrėjai
Pastaruoju metu vis dažniau pastebima, kad populiarėja Lietuvos kūrėjų drabužiai. Tokią tendenciją užfiksavo ir Sigita: „Mūsų moterys žengia koja kojon su naujausiomis madomis. Jos ieško galimybių pasipuošti ir žinomų užsienio firmų vardiniais klasikiniais drabužiais, tačiau neatsispiria ir vietinių kūrėjų darbams. Mes jau kuris laikas bendradarbiaujame su lietuvių kūrėjais, tad mūsų parduotuvėje visada galima rasti lietuviškų ženklų „KarikAtūrA design“ ir „R – Style“ originalių drabužių. Tokie drabužiai nėra brangūs, bet jie labai stilingi, patogūs ir originalūs“, – sakė Sigita.

Naujojoje parduotuvėje galima rasti patogios avalynės.

Naujojoje parduotuvėje galima rasti patogios avalynės.

Komise – parsisiųstos prekės
Pasak moters, dabar įsibėgėjus internetinei prekybai dažnai nutinka taip, kad nusipirktas drabužis jį paėmus į rankas nebeatrodo toks patrauklus, kaip apžiūrint nuotraukose. Neretai ir dydžių labirintuose pasiklystama. „Tokiais atvejais kraštiečiai renkasi ne grąžinti nusipirktą drabužį, bet atneša jį parduoti komise. Gana dažnai tokiu keliu pas mus atkeliauja batai. Jei prekė yra „ant bangos“, ji nuperkama per dieną ar dvi. Turime nuolatinių pirkėjų ratą, kurios vis užbėga pasiteirauti, kas naujo mūsų parduotuvėje. O naujienų joje atsiranda kiekvieną dieną“, – sakė Sigita.

Visus sutinka ir palydi su šypsena
Ne vienas Sigitai gali pavydėti energijos ir optimizmo nuolat sukiojantis tarp drabužių ir juos parduodančių ar perkančių žmonių. „Pardavinėdama drabužius ir galėdama puošti žmones, aš jaučiuosi kaip žuvis vandenyje. Man didelis džiaugsmas ir malonumas matyti pirkėjas, kurios ateina susirūpinusios, jog neturi kuo pasipuošti, o išeina iš mūsų su pirkinių krepšiais ir geros nuotaikos. Neretai tenka moteris ir padrąsinti, jog gali pabandyti

Pirkėjos neretai stabteli ir ties rankinių lentynomis.

Pirkėjos neretai stabteli ir ties rankinių lentynomis.

apsivilkti vieno ar kito modelio suknelę, kurios iki atėjimo nė karto nevilkėjo. Būna atvejų, kad pirkėja nusižiūri kokį sijoną ar palaidinę, bet pasiguodžia, kad neturės jų prie ko priderinti. Tad iš karto ieškome galimų derinių variantų. Pasirodo, namuose guli ne vienas drabužis, kuris puikiai tiktų prie naujo pirkinio ir sudarytų šaunų ansambliuką. Smagu, kai pirkėjos pasitiki mano patarimais ir vis sugrįžta pasikonsultuoti bei išgirsti naujų pasiūlymų“, – sakė Sigita. Ji vienodai šiltai bendrauja ir su tais, kurie perka drabužius, ir su tais, kurie nieko patinkančio neranda. „Jau įsitikinau, kad žmonėms trūksta bendravimo. Yra moterų, kurios ateina ir labai greitai parduotuvėje apsisuka, tačiau yra ir tokių, kurios užsibūna po valandą, bet išeina tuščiomis. Tačiau skųstis negaliu: mes kalbamės, aptariame įvairias aktualijas. Žinau, kad su gera nuotaika išėjęs pirkėjas vėl būtinai pas mane sugrįš, o neretai ir draugų atsives“, – šypsojosi Sigita.

Vyrai – retesni svečiai
Parduotuvėje „Black&White“ karaliauja moteriški drabužiai, batai ir aksesuarai.
„Kad ir kaip būtų gaila. Gerų vyriškų ar vaikiškų prekių turime mažiau. Negaliu sakyti, kad kėdainiečiai vyrai vaikšto nepasipuošę, tačiau jie, matyt, mažiau turi užsigulėjusių daiktų. O vaikiški drabužėliai ir taip keliauja iš rankų į rankas, be mano tarpininkavimo“, – pastebėjo komiso savininkė.
Sigita kviečia visus užsukti į neseniai įkurtuves Smilgos gatvėje atšventusią parduotuvę „Black&White“ ir čia paieškoti gražių, stilingų, kokybiškų bei nebrangių drabužių, batų ar rankinių.