Praėjusią savaitę Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ vykusioje tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2016“ buvo galima sutikti ir Kėdainių profesinio rengimo centro atstovus. 

Kėdainių profesinio rengimo centro komanda tarptautinės mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodos „Studijos 2016“ lankytojus supažindino su savo įstaiga.

Kėdainių profesinio rengimo centro komanda tarptautinės mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodos „Studijos 2016“ lankytojus supažindino su savo įstaiga.

„Parodoje, kurioje abiturientai, jų tėvai ir mokytojai turėjo puikią galimybę susipažinti su studijomis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, norėjome parodyti, ką gali pasiūlyti mūsų įstaiga“, – sakė Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Apie save reikia priminti dažniau
Kėdainiečiai šioje „Studijų“ parodoje dalyvavo jau antrą kartą. „Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie būtinybę atsigręžti į amatų mokymą ir paprastų darbininkiškų specialybių populiarinimą. Akivaizdu, kad mūsų šalyje aukštasis mokslas yra gerokai sureikšmintas. Net mūsų darbo patirtis rodo, kad įsigijusieji universitetinį išsilavinimą jaunuoliai, neradę darbo, ryžtasi mokslams profesinėje mokykloje. Sėkmingai įgiję darbininkišką profesiją tokie darbo nebijantys jaunuoliai be vargo atranda savo vietą. Taigi apie save turime kalbėti kuo dažniau ir kuo plačiau“, – įsitikinęs Kėdainių profesinio rengimo centro vadovas.

Pažintis su reikalingiausiomis profesijomis
„Studijų“ parodoje profesinės mokyklos pristatė įvairias savo veiklas: regionų stenduose buvo galima susipažinti su reikalingiausiomis profesijomis, mokiniai dalyvavo profesiniuose meistriškumo konkursuose, o „Podiumo“ erdvėje per šokį, dainą, vaidinimą ir įvairią kitą sceninę veiklą buvo pristatomos mokyklos, profesijos, socialinių partnerių ir mokinių darbai ir kitos veiklos. Kėdainiečiai aktyviai įsijungė į įvairius užsiėmimus. „Dvi dienas darni mokinių ir mokytojų komanda puikiai atstovavo mūsų centrui. Porodos lankytojams pateikėme išsamią informaciją apie Kėdainių profesinio rengimo centro studijų programas, projektus, siūlomas profesijas, priėmimo ir mokymosi sąlygas“, – sakė D. Kačinskas.

Kėdainiečiams talkino patyręs barmenas
Kadangi parodoje buvo galima dalyvauti su socialiniais partneriais, tai kėdainiečiai vieną dieną, pristatydami savo centre ruošiamą barmeno profesiją, paprašė talkinti patyrusį šios profesijos žinovą Darių Biriuką. Kėdainietis atsakingai ruošėsi „Podiumo“ programai tema „Dekoratyvinis vaisių ir daržovių pjaustymas“. Pasirodymo metu Dariaus rankose vienas po kito gimė įvairūs kūriniai iš vaisių ir daržovių, o Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai ne tik demonstravo meistro kūrinius, bet ir rodė, kad profesionalui patarus visko galima išmokti ir visiems norintiesiems. Kartu su patyrusiu barmenu moksleivės parodos lankytojus vaišino gaiviuoju kokteiliu „Kėdainietis“, kurio pagrindinis ingridientas buvo agurkas.
Be barmeno profesijos, kėdainiečiai daug dėmesio skyrė galimybei išmokti kirpėjo ir siuvėjo amato.
Jaunieji kirpėjai šukavo parodos lankytojus, o siuvimo verslo paslaugų teikėjo specialybės mokinės parodė ir padėjo pasisiūti kepuraites.

Meistriškumo konkurse – trečioji vieta
Parodos metu vyko respublikinis plytelių klojimo profesinio meistriškumo konkursas. Konkurso tikslas buvo sudominti lankytojus statybos sektoriaus specialybėmis, parodyti plytelių klojimo galimybes ir įvairovę, kelti profesinio mokymo ir statybos sektoriaus mokymo programų prestižą.
Konkurse dalyvavo po du mokinius iš įvairių mokyklų: Vilniaus statybininkų rengimo centro, Alytaus profesinio rengimo centro, Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centro, Panevėžio profesinio rengimo centro, Šiaulių profesinio rengimo centro, Kupiškio technologijos ir verslo mokyklos ir Švenčionių profesinio rengimo centras.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad pirmą vietą konkurse iškovojo Kupiškio technologijos ir verslo mokykla, antrą vietą laimėjo Vilniaus statybininkų rengimo centras, o jaunieji Kėdainių plytelių klojėjai iškovojo trečią vietą. „Labai džiaugiamės, šiuo puikiu pasirodymu. Konkurso rezultatai parodė, kad ir Kėdainiuose ruošiami geri specialistai. Dabar, kai mokslo metai persirito į antrąją pusę ir dauguma jaunų žmonių stovi kryžkelėje, rinkdamiesi profesijas, mes siūlome aplankyti Kėdainių profesinį rengimo centrą ir pasimatuoti vieną ar kitą specialybę. Galbūt kažkuri profesija prilips“, – sakė D. Kačinskas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.