VšĮ Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriuje veikiančiame Psichikos dienos stacionare, specialistų komandą papildė dailės terapeutė Vilija Racevičienė, kuri ves dailės terapijos užsiėmimus. Ji taip pat praktikuoja ir dėmesingo įsisamoninimo (angl. k. mindfulness) metodiką.

V. Racevičienė. (Astos Raicevičienės nuotr.)

Dailės terapijos užsiėmimai vyks pagal poreikį, atsižvelgiant su kokiomis problemomis susiduria Psichikos dienos stacionarą lankantys pacientai. Užsiėmimai bus orientuoti į emocijas, į emocijų išveikas, taip pat stiprybių išgryninimą. ,,Kiekvienas žmogus turi stiprybių, bet jis kartais nežino, kad jų turi. Deja, taip būna, kad daugiausiai didžiąją dalį valdo neigiamos emocijos. Dailės terapijos procese mes jas tarsi išveikiame, išventiliuojame. Atsiranda teigiamas žvilgsnis tiek į aplinką, tiek į savo vidinius resursus. Tai duoda tikrai didelį pokytį. Ypatingai dirbant komandoje su kitais specialistais,“ – teigė V. Racevičienė.

Dailės terapijoje bus naudojamos įvairios priemonės: molis, akrilas, anglis, pastelės, šlapios bei sausos medžiagos. Po praktinių užsiėmimų vyks darbų aptarimai bei pokalbiai grupėje. Kiekvienas žmogus reflektuos, jeigu norės, bus teikiama grupės pagalba, pasakos, ką kiti mano apie tai. Tai duoda daugiau įžvalgų, vieni mokosi iš kitų, savo patirčių, taip stiprėjama, žinant, kad tu toks nesi vienas.

Darbo specifika PDS V. Racevičienei žinoma – šiame stacionare ji atliko praktiką, kurią užbaigti sutrukdė prasidėjusi pandemija. V. Racevičienė yra baigusi LSMU dailės terapijos programą. Ji dirba Kėdainių rajono visuomenės sveikatos biure psichologe, kur teikia paslaugas, susijusias su dailės terapija.

Dailės terapijos užsiėmimai vyks ketvirtadieniais nuo 13 iki 15 val.

Psichikos dienos stacionaro paslaugos teikiamos darbo dienomis nuo 9.00 val. iki 15.00 val. Skambinti galima darbo laiku tel.: 8 615 50068.

Atvykstant turėti: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir gydytojo psichiatro/ šeimos gydytojo siuntimą.

Psichikos dienos stacionare teikiama trumpalaikė ambulatorinė psichosocialinė reabilitacija. Tikslas – padėti psichikos ligomis sergantiems asmenims vystyti savo emocinius, socialinius ir pažintinius įgūdžius.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.

Viršelio nuotr.: Psichikos dienos stacionare dailės terapijos užsiėmimus ves dailės terapeutė Vilija Racevičienė.