Programa eTwinning gyvuoja nuo 2005 metų. Kokia ši programa? Programa eTwinning – elektroniniai dvyniai, nemokama ir saugi platforma švietimo darbuotojams t.y mokytojams, direktoriams, bibliotekininkams ir kt., skirta bendrauti ir kurti virtualius bendradarbiavimo projektus bei dalintis idėjomis visoje Europoje.

 „Atžalyno“ gimnazistai – aktyvūs programos eTwinning dalyviai.

„Atžalyno“ gimnazistai – aktyvūs programos eTwinning dalyviai.

Šios programos veiklos tikslai – bendradarbiauti su kitomis ES programomis, integruoti projektus į ugdymo turinį, užtikrinti, kad mokiniai gautų kuo daugiau naudos, dalyvaudami šioje programoje. Programa eTwinning remia virtualaus bendradarbiavimo projektus mažiausiai tarp dviejų švietimo įstaigų iš bent jau dviejų skirtingų Europos šalių, mažiausiai tarp dviejų Lietuvos švietimo įstaigų ar tarp dviejų projekto partnerių iš tos pačios švietimo įstaigos.

Dalyvių amžius gali būti nuo 3 iki 21 metų. Šiuo metu programoje dalyvauja net 36 šalys, 140 000 mokyklų ir daugiau nei 308 000 mokytojų! Šie skaičiai parodo, kad ši programa yra labai populiari.

Tarptautinė programa suteikia galimybių įdomiai ir prasmingai leisti laiką.

Tarptautinė programa suteikia galimybių įdomiai ir prasmingai leisti laiką.

Programa eTwinning šiemet švenčia savo dešimtmetį visoje Europoje, todėl jai paminėti yra organizuojamos įvairios iniciatyvos – mini tinklapis www.eTwinning10.net, mobilios stotelės, keliausiančios iš šalies į šalį.

eTwinning diena – gegužės 7-oji. Artėjant šiam renginiui Lietuvoje, Lietuvos Nacionalinė paramos tarnyba taip pat inicijavo eTwinning jubiliejaus konkursą. Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai ir neformaliojo ugdymo mokytoja Aušra Nesterovienė neseniai pradėjo dalyvauti šioje programoje, o gegužės 7 dieną Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos mokiniai ir mokytoja šventė programos eTwinning gimtadienį kartu su Utenos Dauniškio gimnazijos bendruomene ir Utenos Vyturių progimnazijos atstovais. Kėdainių gimnazistai apsilankė Utenos Dauniškio bibliotekoje veikiančioje eTwinning leidinių parodoje, foto parodoje „10 metų su eTwinning“, kurioje dalyvavo ir Utenos Vyturių progimnazijos mokiniai, 1 d gimnazijos klasės mokinio Naglio Tarvydo darbų parodoje „Pavasaris su eTwinning“, stebėjo filmuko „Augu su eTwinning“ pristatymą, dalyvavo dailės pamokoje, kur kūrė programai eTwinning sveikinimų atvirukus, patys pristatė savo eTwinning projekto „4XRAM“ atliktas veiklas, lankėsi Utenos dailės mokykloje ir Etnokosmologijos centre.