„Stebina faktas, kad taip mažai kalbama ir diskutuojama apie naująjį Darbo kodeksą, kuriuo bus smarkiai pablogintos dirbančiųjų garantijos. Profesinių sąjungų atstovai neslepia susirūpinimo dėl galimų būsimų permainų – rengiami protestai, pasirašomos peticijos, kad nebūtų skubotai, pažeidžiant socialinės part­nerystės susitarimus, priimtas svarbus dokumentas“, – sakė Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos koordinatorė, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ profesinės sąjungos komiteto pirmininkė Vida Liutkevičienė.

Aktyvi profesinių sąjungų atstovė Vida Liutkevičienė kviečia Kėdainių krašto žmones savo nuomonę išsakyti pasirašant ant peticijų prieš darbuotojų garantijų mažinimą. Tai galima padaryti ir internetiniame puslapyje – www.peticijos.lt

Aktyvi profesinių sąjungų atstovė Vida Liutkevičienė kviečia Kėdainių krašto žmones savo nuomonę išsakyti pasirašant ant peticijų prieš darbuotojų garantijų mažinimą. Tai galima padaryti ir internetiniame puslapyje – www.peticijos.lt

Darbuotojų atstovai sako, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtas Darbo kodekso projektas darbdaviams yra kur kas naudingesnis nei darbuotojams.
„Naujojo Darbo kodekso projekte matome ne vieną punktą, kuriuo bus pablogintos dirbančiųjų sąlygos. Tad labai gaila, kad šį svarbų dokumentą badoma patvirtinti skubotai, iki galo nesuderinus su dirbančiųjų atstovais. Puikiai žinome, kad pasitikėjimas profsąjungomis yra keletą kartų didesnis negu valdžios atstovais, kurie rengia įstatymus, tad keista, jog nėra įsiklausoma į mūsų pastabas. Negalėdami taikstytis su tuo, kad pavirtinus Darbo kodeksą smarkiai pablogėtų dirbančiųjų sąlygos, mes inicijavome peticiją“, – sakė V. Liutkevičienė.
Profsąjungų atstovai nepritaria tam, kad būtų sumažintas darbo užmokestis (įskaičiuojant apmokėjimą už atostogas ir viršvalandžius), supaprastinamas atleidimas iš darbo (įspėjimo terminas kai kuriais atvejais mažinamas net keturis kartus nuo keturių iki vieno mėnesio), mažinamos išeitinės išmokos, darbo savaitės laikas maksimaliai ilginamas nuo 48 iki 60 valandų, panaikintos atostogos už darbo stažą, apribojamos profesinių sąjungų teisės bei dar sumenkintos kitos svarbios garantijos.
Pasak V. Liutkevičienės, Kodekso projekte pastebima gana nemažai blogybių. Viena jų – noras nuolatiniam darbui taikyti terminuotas sutartis. „Profsąjungos gana atidžiai išstudijavo Kodekso projektą, tik labai gaila, kad valdžios atstovai nenori girdėti profsąjungiečių pastabų. Mums nuostabą kelia galimybė darbuotoją atleisti net tada, jei jis nesutiks su sumažintu atlyginimu. Nesąžininga mažinti ir apmokėjimą už prastovas. Skausmingai gali atsiliepti ir planai mažinti nėščių moterų garantijas: naujajame Kodekse numatoma darbdaviams nutraukti terminuotas sdarbo sutartis su besilaukiančiosiomis, o dirbančiosioms pagal neterminuotą darbo sutartį darbo vieta išsaugoma tik keturis mėnesius po vaiko gimimo vietoj dabar esamų trejų metų. Panašių nesaugumo dirbantiesiems elementų naujajame Darbo kodekse apstu. Taigi mums, profesinių sąjungų atstovams, labai neramu, kas bus su naujuoju socialiniu modeliu“, – savo nerimą išsakė V. Liutkevičienė.
16 metų profsąjunginio darbo stažą turinti moteris tik pastebėjo, kad ne tik Kėdainiuose, bet ir visoje Lietuvoje bandoma nutylėti planuojamas naujojo Darbo kodekso pataisas. „Man pasisekė, kad dirbu tikrai socialiai atsakingoje įmonėje „Nordic Sugar Kėdainiai“. Mes turime pasirašę gana neblogą kolektyvinę sutartį, rūpinamės ir bendrovės veteranais, ir dabartinių darbuotojų vaikais, kasmet peržiūrime darbo užmokesčio, sveikatos apsaugos klausimus. Kitąmet vėl teks iš naujo pasirašyti sutartį. Aš tikiuosi, kad mūsų įmonės, kuri yra vienas geidžiamiausių darbdavių rajone, vadovai išlaikys gerus santykius su darbuotojais“, – viltingai į ateitį žiūri V. Liutkevičienė.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.