24 valandos per parą tiek darbo, tiek ir poilsio dienomis – tokiu grafiku dirba NARBUTO veterinarijos klinika, įsikūrusi Kėdainiuose, Gedimino gatvėje 21. Profesionalūs, ne vienerių metų patirtį turintys veterinarijos gydytojai Sandra ir Vytas Narbutai į pagalbą gyvūnams skuba net ir naktimis. 

S. ir V. Narbutai – atsidavę savo darbui veterinarai, į pagalbą gyvūnui skubantys visą parą.

S. ir V. Narbutai – atsidavę savo darbui veterinarai, į pagalbą gyvūnui skubantys visą parą.

„O kaip kitaip, juk toks mūsų darbas. Savo darbui esame pasišventę ir neabejingi negaluojančiam gyvūnui. Mūsų pagrindinis tikslas, kad pritaikius tinkamiausią gydymą gyvūnas pasveiktų, o šeimininkas mūsų kliniką paliktų su plačia šypsena“, – sakė veterinarijos gydytojai.

Vieninteliai teikia paslaugas visą parą
NARBUTO veterinarijos klinika Kėdainiuose veikia daugiau nei metus.
„Į mus galima kreiptis bet kokiu paros metu. Iki šiol dažniausiai žmonės kreipiasi po darbo valandų. Būta ir skubių atvejų, kuomet pagalbą sužeistam gyvūnui teikėme ir nakties metu“, – sakė V. Narbutas ir pridūrė, kad Kėdainiuose daugiau visą parą veterinarijos paslaugas teikiančių klinikų nėra.
„Nežiūrime į savo darbą paprastai – neva baigėsi darbo valandos, užrakiname kliniką ir išeiname. Mes esame pasiekiami visą parą“, – sakė jis.
Veterinarijos klinika turi automobilį, tad veterinarus galima išsikviesti ir pas save.
„Esame mobilūs, tad galime atvažiuoti į bet kurią rajono vietą. Esame aplankę jau ne vieną miestelį ar kaimą“, – šypsojosi S. Narbutienė. Pašnekovai pabrėžė – jei atvejis skubus, vykstama į vietą nieko nelaukiant.

Kreipiasi ir dėl konsultacijų
Klinikoje yra visa reikalinga technika bei priemonės gyvūnų gydymui, šunų, kačių vakcinacijai, ligų diagnozavimui, net ir chirurginiam gydymui.
NARBUTO veterinarijos klinikoje kiekvienas gyvūną auginantis kraštietis turi galimybę nusipirkti aukštos kokybės pašarų, papildų, vitaminų, skirtų tiek paukščiams, tiek ir gyvuliams, taip yra didelis antiparazitinių priemonių pasirinkimas, vykdomi laboratoriniai (odos skutmenų, kraujo) tyrimai. Klinikoje taikomos įvairios nuolaidos ir akcijos.
„Į mus galima kreiptis ne tik ištikus bėdai, bet ir iškilus klausimams dėl gyvūno auginimo, priežiūros, maitinimo. Dažnai į mus kreipiasi žmonės, kurie dar tik ruošiasi pirkti gyvūną – visada mielai atsakome į klausimus, duodame patarimų. Džiugu, kad žmonės tapo atsakingesni ir rūpinasi savo augintinių sveikata bei priežiūra“, – sakė S. Narbutienė.
Juk iš anksto pasirūpinti gyvūno sveikata ir gerove kainuoja žymiai pigiau nei vėliau, jau sunegalavusio, gydymas.

NARBUTO kliniką rasite Kėdainiuose, Gedimino g. 21.

NARBUTO kliniką rasite Kėdainiuose, Gedimino g. 21.

Priima visus gyvūnus
NARBUTO veterinarijos klinikoje yra visos sąlygos šunų, kačių, įvairių graužikų (tiek žiurkėnų, tiek triušių), šeškų gydymui.
„Darbo praktikoje buvo pasitaikę atvejų, kuomet teko gydyti sunegalavusias antis bei vištas. Keletą kartą esame vykę ir dėl didesnių gyvūnų – karvių ir arklių, tačiau dažniausiai į mus kreipiasi dėl smulkių gyvūnų sveikatos problemų“, – sakė veterinarė.
Tad nesvarbu – augintinis didelis ar visai smulkus, tačiau sunegalavusį gyvūnėlį atvedus į NARBUTO veterinarijos kliniką profesionalūs veterinarai įdės visas pastangas, kad būtų ne tik teisingai diagnozuotas susirgimas, bet ir paskirtas pats geriausias gydymo būdas.
„Jei atvejis labai sudėtingas, nukreipiame jį pas kolegas specialistus, nepaliekame gyvūno be medicininės pagalbos. Darome viską, kad jį pavyktų pagydyti“, – kalbėjo V. Narbutas.
Migdyti neskuba
Būna, kad pas veterinarus ateina žmonės, prašantys gyvūną tiesiog užmigdyti.
„Tačiau tokios gyvūno šeimininko valios vykdyti nepuolame. Ieškome jam naujų šeimininkų, dedame skelbimus į spaudą. Mat į mus kone kasdien kreipiasi žmonės, klausiantys, ar žinome, kas gali padovanoti ar nebrangiai parduoti gyvūną. Tačiau jei gyvūnui padėti jau neįmanoma – jis išsekęs, ligotas, kankinasi, tada migdome. Toks gyvūnas jau negyvens pilnaverčio gyvenimo“, – pabrėžė V. Narbutas. Vis dėlto veterinarijos gydytojai yra pasiryžę gyvūno gyvybę išsaugoti visomis įmanomomis priemonėmis.
Veterinaras V. Narbutas yra dirbęs Kaune ir Vilniuje, tačiau susiklosčius šeiminėms aplinkybėms atsikėlė gyventi ir dirbti į Kėdainius.
„Visai nesigailime šio savo sprendimo. Jaunai šeimai gyventi ne didmiestyje, o mažesniame mieste yra žymiai patogiau“, – šyptelėjo S. Narbutienė.

Panašios naujienos