Kėdainiečių pamėgtos profesionalaus teatro dienos „Melpomenės dovanos“ džiugins įvairaus žanro spektakliais. 8 spektaklių maratonas prasideda kovo 9 d., baigiasi kovo 26 d. Taigi, iš ko teatro mylėtojai galės rinktis šiemet?

Šiemet galėsite juoktis į valias… „Melpomenės dovanos 2020“ prasideda su „Domino“ teatro komedija „Testas“. Tai premjerinis spektaklis, kėdainiečiai jį išvys vieni iš pirmųjų. Spektaklyje sprendžiama dilema ką pasirinkti: 100 tūkst. eurų dabar ar 1 mln. po dešimties metų? Štai tokį klausimą sutuoktiniams Paulai ir Viktorui užduoda senas jų draugas Denis. Atsakyti – nelengva. Paulos moraliniai įsitikinimai tokių dovanų priimti neleidžia, tačiau šeimą kaip tik spaudžia finansiniai sunkumai. Galų gale ant svarstyklių atsiduria ne tik pinigai, bet ir meilė. Ar pavyks porai išlaikyti šį gyvenimo testą? Atsakymą sužinosite kovo 9 d. komedijoje „Testas“.

      Teatro dienos tęsiasi su dar viena muzikine komedija „Penkiašakis dobilėlis“ (KĮ „Kauno santaka“). Ją jums dovanoja atlikėjai Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė, Algirdas Bagdonavičius, Kauno muzikos ansamblis „Ainiai“. Dviejų dalių muzikiniame spektaklyje „Penkiašakis dobilėlis“ linksmai žvelgiama į naivuolius, įvairaus plauko sukčius, gebančius manipuliuoti žmonių likimais. Muzikinėje komedijoje atidengiamos žmonių ydos – kvailumas, puikybė, godumas, kurios nesikeičia nuo žmonijos atsiradimo pradžios. Yra dalykų, kurie niekuomet nesensta ir nepraranda savo aktualumo bei žavesio. Toks yra ir naujasis „Penkiašakis dobilėlis“, kuriame netikėti bei komiški posūkiai pateikiami žvelgiant iš šių dienų perspektyvos. Šią muzikinę komediją kėdainiečiai galės išvysti kovo 13 d.

    Kovo 20 d. komedijos gerbėjų lauks „Kitokio teatro“ spektaklis „Intrigantės“. Režisierius ir pjesės autorius Ramūnas Cicėnas valiūkiškai merkia akį ir siūlo pažvelgti į teatro užkulisius. Komedija pasakoja apie tris aktores, visą gyvenimą vaidinančias vienoje scenoje ir besidalinančias grimo kambariu, kur skamba intymiausios išpažintys. Laimėje ir nelaimėje – draugės kaip tvirtas kumštis, tad aplinkiniai jas ne veltui tituluoja „trimis muškietininkėmis“. Tačiau išaušta ypatinga diena! Pasigirsta telefono skambutis ir paaiškėja, kad tarp „trijų muškietininkių“ yra ta, kuri šiemet taps „Geriausia kino aktore“. Deja, tik viena! Intrigos, pavydas, tikros ašaros ir dar nuoširdesnis juokas. Ar ši ypatinga diena nesugriaus aktorių draugystės?!

    Šiemet kaip ir kasmet į teatrą kviečiame ir mažuosius kėdainiečius. Kauno valstybinis lėlių teatras kovo 19 d. jaunuosius žiūrovus džiugins istoriniu – edukaciniu spektakliu „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“ . Spektaklis labiausiai tinka vaikams nuo 5 m. Siužetinis kūrinio pagrindas – istorija apie Žiogą Zigmą, kurio dėka didysis kunigaikštis Vytautas laimėjo Žalgirio mūšį. Netikėtoje ir linksmoje istorijoje pasakojama, kaip svarbiame mūšyje kartu su ištikima milijonine Lietuvos žiogų kariuomene kovėsi ir karvedys žiogas Zigmas. Istoriškai pagrįsti faktai,  perpinti vaikiškos fantazijos motyvais, iš esmės neiškraipo istorinės tiesos, bet atlieka edukacinę funkciją. Svarbus Lietuvos istorijos įvykis pateiktas vaikams suprantamu būdu – žaismingai, pasitelkiant pasakos motyvus bei įtaigią muziką, o taip pat derinant renesansinio teatro principus su šiuolaikinėmis teatrinės išraiškos priemonėmis. Teatro „virtuvė“ spektaklio metu yra  atvira žiūrovui – personažai, veiksmo vieta, garsai kuriami auditorijos akivaizdoje ir jai dalyvaujant. Vaikai gali stebėti, kokiomis priemonėmis scenoje kuriami gamtos reiškinių (pvz.: griaustinio, vėjo, lietaus), aplinkos garsai, muzika, kaip paprasčiausi buities rakandai tampa istorijos veikėjais. Gera žinia ta, kad bilietus galite įsigyti su Kultūros pasu.

       Dar vienas žaismingas, muzikinis, judrus spektaklis vaikams nuo 7 m. „Pikseliukai arba kas telefone gyvena“ (Panevėžio teatras „Menas“). Pasak spektaklio autoriaus ir režisieriaus Andriaus Povilausko „…spektaklis bus kitoks, nes vaikai dabar irgi kitokie – jiems turi būti įdomu, šiuolaikiška ir jokiu būdu negali būti nuobodu…“. Tai istorija apie mažuosius telefono žmogiukus – pikseliukus. Jie žingeidūs, draugiški ir be galo panašūs į mus…  Su pikseliukais galėsite susipažinti kovo 26 d.

      „Žiūrovų teatras“ pristato subtilią, filosofišką, aktualią, įtaigią, vietomis labai drąsią ir nevengiančią juodo humoro muzikalią tragikomediją „Dar vienas Džokeris“, skirtą teatro gurmanams. Sukluskite amžiaus cenzas N-16! „Dar vieną Džokerį“ sulipdė aktoriaus Šarūno Banevičiaus ir muzikanto Kęstučio Vaitkevičiaus duetas. Jiems taip pat talkins atlikėja Petunija. Tai kiek neįprastas monospektaklis su gyvai atliekamos subtilios elektroninės muzikos prieskoniu. Muzika čia atlieka itin svarbų vaidmenį, kadangi ji nėra tiesiog spektaklio fonas, ji tampa pilnaverčiu istorijos pasakotoju. Tarp itin sudėtingų temų ir eilučių nebus paslėptų sudėtingų metaforų, tarp eilučių bus muzika. Šiame spektaklyje Džokeris bus ne personažas, o greičiau būsena, kuomet nebesusitvarkai su vidiniu ir išoriniu chaosu, kuomet nebesusikalbi nei su savimi, nei su išoriniu pasauliu, kai jautiesi tarsi būtum likęs vienas žmogus tarp klounų, arba vienas klounas tarp žmonių. Spektaklyje tokios nejaukios temos, kaip savižudybė, priklausomybė, psichikos sutrikimai ir kitos dvasinės ligos iš Džokerio lūpų suskamba kitaip. Kovo 18 d. atsakysite į klausimą: gal jau laikas nusivalyti linksmuolio ar aukos grimą, pagaliau nusiplėšti Džokerio kaukę ir pasižiūrėti kas gi po ja slypi iš tikrųjų?

        Ieškantiems dramos siūlome apsilankyti kovo 26 d. rodomame Panevėžio teatro „Menas“ spektaklyje „Nuodai“. Skamba tikrai dramatiškai, ar ne? L. Vekemans pjesė „Nuodai“ – dviejų, kadaise vienas kitą mylėjusių vyro ir moters klaidžiojimas praeities labirintais. Skaudūs prisiminimai, kaltės jausmas, vaiko netektis „nuodija“ jų gyvenimą ir po keliolikos metų. Laikas kartais būna bejėgis užgydyti jausmų žaizdas. Kaip susitaikyt, pamiršti ir gyventi toliau…

      Romantikų širdis kovo 21 d. glostys dueto „Bella Vita“, kurio nariai profesionalūs solistai Gražina Skinderytė–Kurnickienė (sopranas) ir Nacionalinio operos teatro emeritas Vytautas Kurnickas (tenoras), atliekamas muzikinis spektaklis (operetė) „Išsipildžiusios svajonės istorija“.  Veiksmas vyksta 1920–1930 metais. Muzikinio spektaklio herojai – paprasta šokėja ir kilmingas grafas, kaip ir daugelis iš mūsų, svajoja rasti laimę. Jie nori mylėti, bet nepasitiki. Tuometinės visuomenės normos ir nuostatos daro jų meilę ir svajones neįmanomomis. Bet jų meilė yra tokia stipri, kad sulaužo nusistovėjusias visuomenės taisykles. Galiausiai patikėję jau ir taip trapia savo ateitimi, jie suklysta ir per kvailiausią atsitiktinumą praranda vienas kitą, tačiau likimas vis tiek juos suveda. Meilė kuri laužo taisykles, yra stipri, ji sugriauna visas sienas!

    Profesionalaus teatro dienų organizatorius Kėdainių kultūros centras tikisi, kad kiekvienas teatrui neabejingas kėdainietis atras savo spektaklį favoritą.

Linkime malonių įspūdžių!

     Daugiau informacijos apie profesionalaus teatro dienas „Melpomenės dovanos 2020“ ieškokite interneto svetainėje www.kedainiukulturoscentras.lt arba Kėdainių kultūros centro facebook paskyroje.

Bilietus galite įsigyti Kėdainių kultūros centro kasoje. Pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 12 iki 18 val., penktadieniais – nuo 12 iki 17 val., dvi valandas prieš kiekvieną mokamą renginį.

Kasos tel.: (8 347) 52 978, 8 615 43 296

Parengė Kėdainių kultūros centro redaktorė Daiva Burinskytė-Valdmonė