Praėjusią savaitę Kėdainių profesinio rengimo centro kasdienybę praturtino svečių iš Lenkijos viešnagė. 

Praktinis užsiėmimas „Drabužių kolekcijos iš antrinių žaliavų kūrimas“ jaunimui tapo puikia pramoga.

Praktinis užsiėmimas „Drabužių kolekcijos iš antrinių žaliavų kūrimas“ jaunimui tapo puikia pramoga.

Įgyvendinant projektą „Ugdyk eko žmogų“ Kėdainiuose svečiavosi dvylika bendraminčių iš kaimyninės šalies. „Mes turime labai daug ir įvairių projektų. Tarp jų gausu ir tarptautinio bendradarbiavimo. Tačiau su lenkais draugystę užmezgėme pirmą kartą. Labai įdomu sulaukti svečių, pakalbėti apie jų profesinį mokymą. Galbūt galėsime apsikeisti patirtimi ir pasimokyti vieni iš kitų. Manau, kad šis susitikimas bus graži ilgo bendravimo pradžia“, – užsimezgus draugystei su lenkais kalbėjo Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.
Projekto „Ugdyk eko žmogų“ vadovė Vilija Bakutytė džiaugiasi santykių su kolegomis iš Lenkijos užmezgimu: „Apie ekologiją ir aplinką kalbėti būtina nuo mažų dienų. Kuo mes dažniau kelsime aplinkosaugines aktualijas, tuo dažniau jas spręsime. Smagu, kad mūsų veiklos ir projektai kolegoms yra įdomūs. Kai pasiūlėme ekologinių problemų projektą, lenkai noriai į jį įsijungė. Mes sugalvojome daug bendrų veiklų, diskusijų, išvykų. Tiek svečiams, tiek mums patiems buvo įdomūs praktiniai užsiėmimai, kolekcijų kūrimai. Mokiniai nestokojo išradingumo kurdami kėdes iš senų padangų ar vazas iš butelių. Daug gerų emocijų liejosi, kai buvo demonstruotos iš antrinių žaliavų sukurtos suknelės.

Jaunimo mainus vainikavo bendras šokis Knypavos aikštėje.

Jaunimo mainus vainikavo bendras šokis Knypavos aikštėje.

Bendras darbas sujungė abiejų šalių mokinius, o kur dar draugiškos pramogos. Ne tik svečiams, bet ir mūsų centro mokiniams įdomu buvo aplankyti didžiausią rajono įmonę „Lifosa“ ir pamatyti, kaip joje rūpinamasi aplinkosauga. Su kolegomis sutarėme, kad ieškosime galimybių bendradarbiavimą pratęsti.“ Antrojo kurso maisto pramonės specialybės mokinė Laura Ignatavičiūtė projektą vertino tik gerais atsiliepimais: „Labai smagu, kad mes galime pabendrauti su kitos šalies mokiniais. Taip ne tik tobuliname anglų kalbą, bet ir dalijamės įvairiais sumanymais, idėjomis. Būtų labai gerai, jei tą užsimezgusią draugystę galėtume ir toliau plėtoti. Kol kas daugiausia diskutavome viena tema, o taip norėtųsi padiskutuoti ir kitais klausimais.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.