Liepos 31-osios vakarą iš vieno Šėtos g. esančio daugiabučio namo sulaukta pranešimo, kad laiptinėje ir bute jaučiamas dūmų kvapas. Į pranešimą reaguota nedelsiant.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai atliko žvalgybą, paaiškėjo, kad aitrūs dūmai po laiptinę pasklido nuo prisvilusio puodo, kuris nuo viryklės buvo nukeltas. Teko vėdinti ir butą, ir laiptinę. Dūmų detektoriaus bute nebuvo, tad, jei kaimynai nebūtų laiku užuodę dūmų kvapo, o gaisras būtų įsismarkavęs, galėjo nukentėti buto šeimininkas, kuris, gamindamas vakarienę, paliko puodą be priežiūros.

Tokių įvykių būna neretai

Priešgaisrinės saugos specialistai primena gyventojams, kad negalima palikti ant viryklės kepamo ar verdamo maisto, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys, gamindami maistą, užsiima pašaliniais darbais – nueina paplepėti telefonu, žiūrėti serialo, paskaityti knygos arba prigula pailsėti ir užsnūsta.

Be priežiūros palikti puodai ar keptuvės su juose esančiu maistu ima svilti, skleisdami aitrius dūmus. Specialistai ragina būti atsargius, nes ilgiau išbuvus uždūmintoje patalpoje galima prisikvėpuoti dūmų ir net prarasti sąmonę.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos inf.

Asociatyvi nuotrauka

Panašios naujienos