Dar vasaros viduryje rajono savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „Vadybos pokyčių konsultavimas“, kad būtų atliktas ne vidaus, bet išorės tyrimas dėl galimų korupcijos apraiškų ir grėsmių savivaldybės administracijoje. 

Rajono meras S. Grinkevičius Korupcijos pasireiškimo tikimybės Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje tyrimo išvadų klausėsi labai atidžiai.

Rajono meras S. Grinkevičius Korupcijos pasireiškimo tikimybės Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje tyrimo išvadų klausėsi labai atidžiai.

Tyrimo vykdytojai gilinosi į du galimai pažeidžiamiausius sektorius – viešųjų pirkimų ir statybos.
Pasak UAB „Vadybos pokyčių konsultavimas“ ekspertės Nendrės Černiauskienės, korupcijos apraiškų Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje tyrėjai nepastebėjo, tačiau ką reikėtų taisyti, kad žmonės būtų apsaugoti nuo neteisėto poveikio, konsultantai pateikė išsamiose rekomendacijose.
„Patirtis rodo, kad dažniausiai pasitaiko netyčinių pažeidimų dėl didelių specialistų krūvių. Nereikia pamiršti, kad būtina organizuoti nuolatinius mokymus, nes provokacijų netrūksta. Kad būtų išvengta nesusipratimų, mes patariame savivaldybės administracijos darbuotojams apsišarvuoti kantrybe ir su interesantais kalbėti kuo paprastesne kiekvienam suprantama kalba, o ne teisės aktų terminais“, – sakė N. Černiauskienė.
Ekspertų pateiktose išvadose siūloma tarpusavyje suderinti aukštesnius ir žemesnius teisės aktus, parengti išsamius pareigybių aprašus, detalizuoti procedūras. „Būtų labai gerai, jei įvairių procedūrų iniciatoriai ir vykdytojai būtų atskirti, tada galimų nusižengimų tikimybė sumažėja. Dar mes rekomenduojame atviriau ir paprasčiau viešinti dokumentus, atnaujinti kovos su korupcija programą ir kurti antikorupcinę sistemą“, – patarimus vardijo patyrusi ekspertė.
Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius inicijavęs išorinį tyrimą sakė norėjęs, kad į savivaldybės darbą būtų pažvelgta iš šalies: „Labai norėjome, kad mūsų savivaldybės darbą iš šalies įvertintų patyrę specialistai. Gavome labai išsamią ataskaitą apie administracijos darbą. Dabar atidžiai išstudijuosime pateiktas išvadas ir darysime atitinkamus sprendimus. Pirmas žvilgsnis į tyrimą leidžia tik pasidžiaugti, kad akivaizdžių pažeidimų tyrėjai nerado. Be to, ir aš pats per pusmetį darbo nesulaukiau nė vieno pastebėjimo, kad kas nors būtų reikalavęs ar siūlęs kyšį.“

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.