Šiuo metu rengiama Kėdainių miesto vietos veiklos grupės strategija, pagal kurią planuojama iki 2022 metų įsisavinti apie vieną milijoną 600 tūkstančių eurų. 

Kėdainių miesto vietos veiklos grupės strategijos projektą pristatė Kėdainių VVG vadovė Kristina Vainauskienė ir konsultantas Žilvinas Gelgota.

Kėdainių miesto vietos veiklos grupės strategijos projektą pristatė Kėdainių VVG vadovė Kristina Vainauskienė ir konsultantas Žilvinas Gelgota.

Planuojama, kad didžioji dalis paramos (84 procentai) miestiečių parengtiems projektams ateis iš Europos Sąjungos fondų, 13 procentų prisidės rajono savivaldybė, o 3 procentai bus pačių pareiškėjų indėlis.
Rengiama strategija nėra sumanyta iš nieko. Kėdainių miesto bendruomenių ir įvairių organizacijų atstovai pateikė net 32 idėjas, kurios galėtų būti įgyvendintos pasitelkus minėtąją strategiją.
Miesto vietos veiklos grupės strategija bus orientuota į dvi kryptis: socialinės atskirties mažinimą ir darbo rinkos aktyvinimą bei verslumo skatinimą.
Socialinės atskirties mažinimui Kėdainių mieste planuojama skirti per 863 tūkstančius eurų. Šios krypties projektai bus nukreipti į socialinės rizikos šeimų vaikų ir jaunimo socializacijos skatinimą bei senjorų, neįgaliųjų ir kitų atskirtį patiriančių asmenų grupių integravimą į visuomeninį gyvenimą.
Darbo rinkos ir verslumo aktyvinimas, kuriam numatyta per 640 tūkstančių eurų, bandys gerinti neaktyvių gyventojų darbingumą ir savarankiškos veiklos iniciatyvas. „Verslui pradėti strategijoje yra numatyta apie 150 tūkstančių eurų. Vienam projektui galvojame skirti iki 10 tūkstančių eurų paramos“, – sakė Kėdainių miesto vietos veiklos grupės vadovė Kristina Vainauskienė.
Rengiant strategiją kėdainiečiams buvo organizuojamos patyrusių specialistų konsultacijos bei atlikta miestiečių apklausa, kurios dalyviai išsakė savo lūkesčius ir pageidavimus dėl gyvenimo kokybės Kėdainiuose.
Pagal apklausos duomenis, miestelėnai pasigenda paslaugų vyresniems žmonėms. Atsakydami į pateiktus klausimus kėdainiečiai atviravo, kad jaučiasi nelabai saugūs, nes net 30 respondentų teigė patirią smurtą artimoje aplinkoje. Be to, mūsų miesto žmonės pasirodė nesą savanaudžiai – net 70 procentų apklausos dalyvių įsijungtų į savanoriškas veiklas, jei tik rastų sau įdomių.
Konsultacijas kėdainiečiams dėl būsimų projektų rengęs bendrovės „Konsultus“ direktorius Žilvinas Gelgota pastebėjo, kad strategija dar preliminari, ją galima pildyti ir koreguoti: „Kėdainiečiai gali būti aktyvūs. Nereikia pamiršti, jog įgyvendinant parengtą strategiją jos įgyvendinime ir projektuose galės dalyvauti ne tik vietos veiklos grupės nariai.“