Akademijos kultūros centre surengtas Kėdainių krašto kultūros premijos laureato, lituanisto, kraštotyrininko, vietovardžių tyrinėtojo, Lietuvių kalbos draugijos Kėdainių Mikalojaus Daukšos skyriaus pirmininko pavaduotojo Ryto Tamašausko knygos „Akademijos sodyba: ekskursijų gidas“ pristatymas-ekskursija.

R. Tamašauskas daug metų tyrinėjo savo gyvenamosios vietos – Akademijos – istoriją, vedė daugybę ekskursijų po Akademijos sodybą ir nusprendė viską sudėti į atskirą leidinį.

Prieš knygos pristatymą autorius surengė ekskursiją „Nepriklausomos Lietuvos tarpukaryje ženklai“, vėliau susitikimas tęsėsi Akademijos kultūros centre.

Medžiaga apie visą Dotnuvos kraštą, ne tik apie Akademijos miestelį, kaupta tris dešimtmečius, apie tai skelbtos publikacijos spaudoje, viešinta renginiuose, kelerius metus tvarkoma interneto svetainė dotnuviai.lt, neretai R. Tamašauskas tapdavo gidu vietos gyventojų ir atvykusiųjų ekskursijose Akademijoje ar Dotnuvoje. Dalis patirčių keliaujant po Akademiją ir sudėta į pažintinio ir informacinio pobūdžio knygą „Akademijos sodyba: ekskursijos gidas“.
Renginį vedė lituanistė akademiškė Danguolė Vanagaitė. Knyga atsirado Akademijos kultūros centrui vykdant Kėdainių rajono savivaldybės remtą projektą „Dotnuvos krašto kultūros pažinimas ir sklaida“.

Parengta pagal Kėdainių r. savivaldybės inf.

Titulinė nuotrauka: R. Tamašauskas pristatė knygą „Akademijos sodyba: ekskursijų gidas“. (Organizatorių nuotr.)