Kėdainių daugiakultūriame centre pristatyta jau septynioliktoji poeto, vertėjo, kėdainiečiams puikiai pažįstamo ir mylimo kūrėjo Roberto Keturakio knyga „Nakties baltieji debesys“. Jaukiose knygos sutiktuvėse poetas pasakojo, kad šioje knygoje sudėti patys brandžiausi ir gyvenimiškos išminties kupini eilėraščiai. 

Kėdainiuose viešėjo ir savo naujausią knygą pristatė poetas, vertėjas R. Keturakis (dešinėje). Į susitikimą su kėdainiečiais jį atlydėjo bičiulis V. Kubilius.

Kėdainiuose viešėjo ir savo naujausią knygą pristatė poetas, vertėjas R. Keturakis (dešinėje). Į susitikimą su kėdainiečiais jį atlydėjo bičiulis V. Kubilius.

Renginio dieną poetas džiaugėsi galimybe apsilankyti Kėdainiuose ir susitikti su skaitytojais.
„Esu čia, nes džiaugiuosi būdamas „Poezijos pavasario“, tos didžiulės, dabar jau ir tarptautinės šventės, atstovas. Labai džiaugiuosi, kad Kėdainiai manęs neužmiršo ir atvykau kaip vienas to „Poezijos pavasario“ žiedo žiedlapių. Dar kartą supratau, kad Kėdainiai yra ne tik kultūrinių paminklų ir istorinių faktų miestas, bet ir mano mylimų, gerbiamų žmonių miestas“, – sakė poetas.

Ne paskutinė knyga
Pasak kūrėjo, poezija nėra nei jauna, nei sena, tai yra amžina mūsų kultūros dalis. „Tikiuosi, kad ši knygelė „Nakties baltieji debesys“ yra mano kūrybos viršūnė, jaučiu, kad galų gale atsivėriau taip, kaip norėjau. Aš įveikiau savo kūrybinius neįgalumus ir skaitytojui pateikiu ilgo gyvenimo ir kūrybos kelio labai gražią kūrybą“, – sakė autorius.
Knygoje justi nostalgija, kuri atsirado, anot poeto, dėl laiko tėkmės: „Dabar aš pajutau, kad mes esame laikini, bet dėl to nenuogąstauju. Poezija žmonėms gali padėti suprasti, kad galime gyventi šviesiau, gražiau, ištikimiau.“
Poetas tikino, kad tai tikrai nepaskutinė jo knyga – šiuo metu jis baigia rašyti romano „Kulka Dievo širdy“ antrąją dalį.
„Poetas, rašantis romaną, dažnai būna pasimetęs, bet poeto romanai yra įdomesni. Rašau apie jaunuolius, dalyvaujančius partizaniniame kare. Pasirodo, kad tokio amžiaus kaip aš rašytojas vis tik prisimena, kokia ta jaunystė yra“, – šypsojosi poetas.

„Nakties baltieji debesys“, – poezijos rinktinė, kurioje sudėti brandžiausi poeto eilėraščiai.

„Nakties baltieji debesys“, – poezijos rinktinė, kurioje sudėti brandžiausi poeto eilėraščiai.

Poeto kūryboje – ir romanas
Poetą į susitikimą su kėdainiečiais lydėjo Pasaulio lietuvių centro vadovas ir leidyklos, išleidusios knygą, vadovas Valdas Kubilius.
„Knygoje atrinkti patys brandžiausi poeto eilėraščiai, tai ne tik paskutinių metų kūryba. Kūriniai solidūs, išnešioti, brandūs, juose slypi gyvenimiškų užuominų, pamokymų. Leidinį kūrėme su dailininkų komanda, viršeliui pasirinkome mūsų tradicinių sodų motyvą“, – sakė V. Kubilius. Jis pridūrė, kad R. Keturakis yra tikras Mokytojas jauniesiems poetams.
„Jis padeda leisti kitų, jaunų autorių knygas, negailėdamas jėgų ir nepavydėdamas jaunesniems kūrėjams padeda išeiti į kūrybinį gyvenimą, padeda žengti pirmuosius žingsnius“, – sakė V. Kubilius.
Jis trumpai pristatė ir R. Keturakio 2002 metais išleistą romaną „Kulka Dievo širdy“. „Romane pasakojama apie pokario partizaninį karą. Ši knyga buvo ypač vertinama, labai greitai išpirkta. Tai nėra kažkieno kito pasakojimai – pats autorius, tuo metu buvo paauglys, dalyvavo pokario kovose, visus baisumus yra matęs ir pergyvenęs“, – sakė poetą į susitikimą su kėdainiečiais atlydėjęs bičiulis V. Kubilius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.