Plačiai nuskambėjo skandalas, kad dalis šalies gydymo įstaigų, tarp jų – ir Kėdainių ligoninė, įsipainiojusios į galimai korupcinius viešuosius pirkimus. Ligoninės direktorius Stasys Skauminas nušalintas nuo pareigų iki birželio 3 dienos. Keletą metų viešųjų pirkimų komisijai vadovavusi vaistinės vedėja Giedrė Aukštikalnienė prieš pat šiuos įvykius buvo pakeista kita darbuotoja ir tikina apie įvykį sužinojusi tik iš žiniasklaidos.

Įtakingos politikės duktė

Kėdainių ligoninės vaistinės vedėja G. Aukštikalnienė ligoninės direktoriaus įsakymu šios įstaigos viešųjų pirkimų komisijos pirmininke paskirta nuo 2017 metų kovo 29 dienos.

„Šias pareigas ėjau visuomeniniais pagrindais ne vienerius metus. Manau, kad turi vykti rotacija ir, manau, kad kolegos turi mane pakeisti. Direktoriaus įsakymu tai ir buvo padaryta. Apie pačią bylą aš nieko nežinau. Nežinau, kam ir kokie įtarimai yra pareikšti. Aš nesu nei liudytoja, nei apklausta. Apie įvykį sužinojau iš žiniasklaidos, todėl nieko plačiau komentuoti negaliu. Jokie įtarimai man nėra pareikšti“¸ – „Kėdainių mugei“ atsakė G. Aukštikalnienė.

Buvusi ligoninės viešųjų pirkimų komisijos pirmininkė yra vicemero Pauliaus Aukštikalnio žmona ir dukra Nijolės Naujokienės, rajono tarybos valdančiosios daugumos frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ seniūnės, buvusios merės ir vicemerės, visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ vienos iš steigėjų, labdaros ir paramos fondo „Viltis –Vikonda“ savanorės.

Pokyčiai prieš kratas

Kėdainių ligoninė patikslino, kad nuo 2021-ųjų vasario 26-osios direktoriaus įsakymu paskirta nauja viešųjų pirkimų komisijos pirmininkė. Ja tapo Deimantė Krasauskienė, Kėdainių ligoninės žmogiškųjų išteklių administratorė.

„Komisijos pirmininkų rotacijos tvirtinamos direktoriaus įsakymu. 2021 metų vasario 26 dieną direktoriaus įsakymu buvo padidintas viešųjų pirkimų komisijos narių skaičius iki 5 ir atlikta viešųjų pirkimų komisijos pirmininko rotacija“, – rašoma Kėdainių ligoninės atsakyme.

Po trijų dienų, pasikeitus viešųjų pirkimų komisijos pirmininkams ir sudėčiai, į ligoninės direktoriaus kabineto duris pasibeldė STT pareigūnai.

Pareikšti įtarimai

Ligoninės vadovas, savo įsakymu pakeitęs pirmininkus ir galima įsipainiojęs į korupcinį skandalą, nušalintas nuo pareigų teismo sprendimu 3 mėnesiams.

STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė „Kėdainių mugei“ patvirtino, kad S. Skauminui pareikšti įtarimai. Jis buvo sulaikytas kovo 2 dieną, iš sulaikymo paleistas kovo 3-ąją. Jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Atliktos kratos

Kėdainių ligoninėje ir direktoriaus namuose buvo atliktos kratos.

„Šioje tyrimo stadijoje informacija dėl konkrečių įtarimų nėra teikiama. Šiame tyrime pas įtariamuosius bendrai rasta daugiau kaip 270 tūkst. eurų grynų pinigų. Dėl pinigų, rastų pas konkrečius įtariamuosius, informacija neteikiama“, – atsakė R. Keblienė.

Į klausimą ar yra daugiau asmenų iš Kėdainių ligoninės, kuriems pareikšti įtarimai, STT atstovė kovo 5 dieną „Kėdainių mugei“ sakė, kad šiame tyrimo etape informacija yra teikiama tik apie įtariamus gydymo įstaigų vadovus: „Detalesnė informacija apie tyrimą nėra teikiama, siekiant nepakenkti sėkmingai tyrimo eigai.“

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Rita

    Nu vot, obuolys nuo obels netoli rieda, kokia motlelė, tokia dukrelė, kada čia viskas baigsis, kiek čia galima tyčiotis iš kedainiečių

    Atsakyti
  2. Tikrai

    net labai įdomu. Greičiausiai niekuo kaip ir tyrimas kada iš seniūnijos sąskaitos buvo pervesta 24 tūkstančiai eurų įmonėms esančioms Skonglio 23A, tame tarpe ir sveikos mitybos partneriui, kuriame dirba aukstikalniene. Ir ką? Viskas gerai. Yra lygūs ir lygesni. Kažkada šitų veikėjų era turi baigtis.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.