Į Lietuvos kelius išriedės naujas policijos pirkinys – „BMW 530D xDrive“. Net 300 km/h greitį galinčiame išvystyti automobilyje sumontuota tokia įranga, kuri vienu metu gali stebėti 6 eismo juostas bei per 250 objektų.

Naujasis automobilis nėra paženklintas skiriamaisiais policijos ženklais. Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnų teigimu, 5 serijos BMW bus skirtas vykdyti specialioms neviešoms priemonėms, tramdyti greičio mėgėjus bei kitus Kelių eismo taisyklių pažeidėjus visoje šalyje.

Pabėgti nuo šio automobilio vargu ar pavyks, mat jo 3 litrų darbinio tūrio dyzelinis variklis su 210 kilovatų galia leidžia automobiliui iki 100 km/val. įsibėgėti per 5,4 sek. „BMW 530D xDrive“ varomas visais keturiais ratais ir gali pasiekti maksimalų 300 km/val. greitį.

Pasislėpti – be šansų

Per 47 000 eurų kainavusioje transporto priemonėje sumontuota ne tik šviesos ir garso perspėjimo sistema, bet ir moderniausia Europoje eismo dalyvių stebėjimo įranga. Pažeidimus fiksuos greičio matuokliai, stebėjimo kameros, skenuojančios tiek nuvažiuojančių, tiek atvažiuojančių automobilių valstybinius numerius ir iš karto pareigūnams pateikiančios duomenis, ar galioja automobilio techninės apžiūros talonas, ar transporto priemonė apdrausta, ar nėra paieškoma, už ką vairuotojas jau buvo baustas. Pažeidimai fiksuojami automatiškai net šešiose eismo juostose iki 175 metrų atstumu. Vienu metu dirbtinis intelektas gali stebėti per 250 objektų.

BMW vairuosiantys policijos pareigūnai stabdys tik tuos Kelių eismo taisyklių pažeidėjus, kurie kels grėsmę aplinkiniams, kiti vairuotojai apie užfiksuotą jų pažeidimą bus informuoti atsiųstu laišku.

Turi ir daugiau nežymėtų automobilių

Lietuvos kelių policijos tarnybos autoparke dar yra 10 nežymėtų automobilių „Renault“, „Škoda“ bei „Ford“, taip pat Audi A6, kuriuose sumontuota moderni pažeidimų fiksavimo įranga. Visos šios transporto priemonės, kaip ir naujasis BMW, patruliuoja keliuose visoje šalyje.

Panašios naujienos