2,08 prom. – tiek į alkotesterį pripūtė vyriškis, kurį policijos pareigūnai sustabdė kelyje, vairuojant krovininį vilkiką ,,MB Actros“.

Įvykis užfiksuotas ketvirtadienį Kėdainių raj., Nociūnų kaime. Nors buvo tik apie pusę dvyliktos dienos, 56-erių metų vairuotojas jau buvo apgirtęs. Pareigūnai, nustatę jam vidutinį girtumo laipsnį, nebeleido toliau važiuoti. Asmeniui bus keliama baudžiamoji byla.

Girtas vairuotojas – grėsmė kelyje

Kelių policijos pareigūnus neramina, kad nemažėja asmenų, kurie apsvaigę vairuoja ne tik  lengvuosius automobilius, kas taip pat labai pavojinga, bet ir nevengia sėsti prie traktoriaus, kombaino ar kitos sunkiasvorės technikos vairo, taip keldami didžiulę grėsmę sau ir aplinkiniams.

Pasak specialistų,  girtumas vairuotojui trukdo susivokti aplinkoje, įvertinti situaciją kelyje ir laiku priimti reikiamus sprendimus. Neblaivūs asmenys neretai pervertina savo gebėjimus, jie labiau linkę rizikuoti, didina greitį, nesilaiko saugaus atstumo, gali nepastebėti į kelią išėjusio žmogaus ir nespėti sustabdyti. Apsvaigęs asmuo taip pat gali užmigti prie vairo, sukelti eismo įvykį, atsitrenkti į tvorą ar kitą automobilį, pražudyti save ir kitus, todėl gyventojų prašoma nevartoti alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, jei ruošiatės vairuoti, nesiūlyti to kitiems vairuotojams, o pastebėjus į automobilį lipantį apsvaigusį asmenį ar kelyje keistai manevruojantį transportą, nedelsiant pranešti policijai.

,,Visuotinė netolerancija gali ženkliai prisidėti prie eismo saugumo keliuose ir išsaugoti žmonių gyvybes“, – teigia pareigūnai.

 „Kėdainių mugės“ ir Kauno apskr. VPK inf.

Asociatyvi nuotrauka

Panašios naujienos