Šeštadienio vakarą mieste aidėjo gaisrinių automobilių sirenos. Ugniagesiai skubėjo į Novočebės kaimą gesinti degančio automobilio.
,,18.11 val. pranešta, kad prie parduotuvės ,,Moki-veži“ dega lengvasis automobilis. Atvykus ugniagesiams, automobilį „Audi“ jau buvo užgesinęs parduotuvės darbuotojas buitiniu gesintuvu. Paaiškėjo, kad variklio skyriuje svilo laidai. Ugniagesiai atjungė automobilio akumuliatorių“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.
Ką daryti pastebėjus degantį automobilį?
Pirmiausia skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 ir kvieskite ugniagesius gelbėtojus. Kol laukiate ugniagesių, paimkite gesintuvą ir, siekdami išvengti liepsnos pliūpsnio iš po variklio dangčio, šiek tiek jį praverkite ir keletą kartų įpurkškite gesintuvo miltelių. Po keleto sekundžių galima visiškai atidaryti variklio dangtį ir gesinti ten, kur intensyviausiai dega. Jeigu pavyko patiems užgesinti gaisrą, išjunkite akumuliatorių, kad išvengtumėte pakartotinio užsidegimo.
Kad pavyktų išvengti nelaimės ir nuostoliai būtų kuo mažesni, privalu nuolat stebėti automobilio techninę būklę ir šalinti net ir mažiausius gedimus.
Labai svarbu turėti gesintuvą
Ugniagesiai primena, kad transporto priemonėje yra privalu turėti gesintuvą. Deja, pasitaiko atvejų, kad kai kurie vairuotojai savo automobilyje nesivežioja gesintuvo, jį tik pasiskolina, kad neužkliūtų techninės apžiūros metu. Tokiu atveju, kilus gaisrui, kas, beje, nutinka ir bevažiuojant, nebūna kuo gesinti, kol atvyksta ugniagesiai, automobiliai sudega.
„Siekiant išvengti tokių įvykių, būtina įsitikinti, ar automobilyje turite gesintuvą, tai privaloma pagal įstatymus. Rekomenduojame turėti 2 kg miltelių gesintuvą su viršslėgiu (su manometru), kuris tinka gesinti A, B ir C klasės gaisrams. Vieno kilogramo ar litro talpos gesintuvo, pakanka tik pristabdyti liepsną. Realiai, norint užgesinti gaisrą variklio skyriuje arba dėl trumpo elektros jungimo reikėtų mažiausiai dviejų kilogramų gesintuvo.
Automobilyje gesintuvas turi būti laikomas lengvai prieinamoje ir greitai pasiekiamoje vietoje. Būtina nuolat patikrinti, ar nesibaigęs gesintuvo galiojimo ir patikros laikas“, – pataria specialistai.
Jeigu vieno gesintuvo nepakako (arba jo nebuvo), galima naudoti parankines priemones – nedegų audinį, vandenį, žemę, sniegą. Nedegų audinį galima įsigyti daugelyje parduotuvių. Užmetus jį ant liepsnos, ji nebegauna oro ir gęsta.
Parengta pagal Kauno PGV ir PAGD inf.
Asociatyvi nuotr.