Į miesto gydymo įstaigas savo transportu atvykę pacientai ar lankytojai „įsigudrino“ automobilius palikti šalia mobiliojo patikros punkto atitvarų, taip susiaurindami kelią.

Prie mobiliojo punkto kolona sustatyti automobiliai ypač trukdo pravažiuoti UAB ,,Kėdbusas“ maršrutiniams autobusams. Ne vienas 7-to maršruto autobuso vairuotojas keiksnoja ne vietoje sustatytų mašinų savininkus ar jiems signalizuoja, kadangi pravažiuoti pro eilę sustatytų automobilių kartais būna misija neįmanoma. Neretai pasitaiko, jog užstatomas ir išvažiavimas iš mobiliojo patikros punkto.

Nori privažiuoti arčiau durų

Tiems automobilių savininkams, kurie žūtbūt nori pasistatyti savo mašiną kuo arčiau gydymo įstaigos, primename, kad jūsų patogumui visiškai šalia įrengta erdvi stovėjimo aikštelė, kurioje visada įmanoma rasti laisvos vietos.

Beveik prieš ketverius metus prie miesto gydymo įstaigų – VšĮ Kėdainių PSPC ir VšĮ Kėdainių ligoninės – atidarius naują automobilių stovėjimo aikštelę, manyta, kad visi nuosavu transportu atvykę į gydymo įstaigas naudosis šia erdvia aikštele, todėl neliks netvarkos ir policijos pareigūnams nebereikės bausti vairuotojų, palikusių automobilius neleistinose vietose.

Pacientų bei lankytojų bet kaip ,,numesti“ automobiliai ypač trukdydavo pravažiuoti į priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių greitosios medicinos pagalbos automobiliams. Daugybę metų buvusi problema tuomet išsisprendė.

Šalia gydymo įstaigų – erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, skirta 175 automobiliams, iš jų 16 vietų – neįgaliesiems. (A. Raicevičienės nuotr.)

Labai tikimės, kad ši informacija pasieks vairuotojus, statančius savo automobilius prie mobiliojo punkto, kad tvarkai užtikrinti neprireiks policijos pareigūnų, nereikės statyti draudžiamųjų ženklų ir, aišku, neteks nieko bausti.
Būkime sąmoningi! Norėdami patogumo sau, pagalvokime, ar nesukeliame nepatogumų kitiems.

Išspręsta aktuali problema

Primename, kad 2017 m. spalio 25-ą Budrio gatvėje, prie VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) ir VšĮ Kėdainių ligoninės, buvo atidaryta nauja automobilių stovėjimo aikštelė. Tuomet Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, perkirpęs simbolinę juostelę, pastebėjo, kad daugybę metų rūpesčių kėlusi problema Kėdainių rajono savivaldybės pastangomis išspręsta per pusmetį.

,,Kėdainiečiai, atvykstantys į šias gydymo įstaigas, jau seniai laukė automobilių stovėjimo aikštelės. Ieškoti laisvos vietos, kur galima būtų palikti automobilį, nebereikės nei pacientams, nei lankytojams, nei patiems medikams“, – aikštelės atidarymo dieną kalbėjo rajono vadovas Saulius Grinkevičius.

Aikštelei įrengti iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto iš viso buvo skirta 295 tūkst. eurų.

Naujoji automobilių stovėjimo aikštelė skirta 175 automobiliams, iš jų 16 vietų – neįgaliesiems. Aikštelės plotas – 5 600 kv. m, pėsčiųjų takų plotas – 235 kv. m. Atvykstančiųjų į gydymo įstaigas patogumui pastatyti šeši suoliukai, šešios šiukšlių dėžės, taip pat dviračių stoginė.