Policijos departamentui paskelbus apie Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g., krūmuose šalia geležinkelio bėgių aptiktus žmogaus kaulus, imta spėlioti, ar šis radinys nėra susijęs su pernai spalį miesto parko teritorijoje rasta kaukole. Šią versiją tiria ir prokuratūra.

Bendrojo pagalbos centro atstovė viešiesiems ryšiams Vilma Juozevičiūtė informavo, kad žinia apie kraupų radinį Kėdainiuose pasiekė pirmadienį, 10.23 val.

,,Tel. 112 paskambinęs asmuo pranešė, kad prie geležinkelio žymėdami medžius, „LTG Infra“ darbuotojai rado kaulus marškinėliuose, netoliese dar buvo ir kelnės. Pranešimas buvo perduotas policijai“, – teigė BPC atstovė.

Radinį tirs ekspertai

Kaip įprasta tokiais atvejais, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jam vadovauti paskirtas Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus (Kėdainiai) prokuroras Nerijus Gružauskas. Prokuratūros atstovė spaudai Tautvilė Merkevičiūtė neatskleidė, ar greta kaulų buvo rasta ir kaukolė, tik pasakė, kad žmogaus kaulai rasti greta miesto parko. Aiškinamasi, gal tai yra kurio nors iš be žinios dingusių asmenų palaikai.

,,Viena iš versijų, kad vakar rasti kaulai gali būti susiję su anksčiau rasta kaukole. Yra paskirti tyrimai, kurie patvirtins arba paneigs, ar šie abu radiniai yra to paties asmens palaikai“, – sakė T. Merkevičiūtė.

Rudenį rado kaukolę

Priminsime, kad pernai, spalio 14-osios vakarą Kėdainių miesto parko teritorijoje, greta tvenkinio nuo geležinkelio pusės, aptikta žmogaus kaukolė. Kadangi ant jos dar buvo matyti minkštųjų audinių likučiai, imta ieškoti kitų žmogaus palaikų dalių. Policijos pareigūnai, pirmiausia apieškojo krantą ir krūmais bei medžiais apaugusį šlaitą, vėliau buvo kreiptasi pagalbos į ugniagesius gelbėtojus bei narus. Jų paprašyta išžvalgyti parko tvenkinį ir jo pakrantes, ieškant galimai anksčiau nuskendusio žmogaus.

Tąsyk ne vieną dieną vykusios paieškos buvo bevaisės, aptikti kitų žmogaus kūno dalių nepavyko.

Gal tai dingęs senolis?

Kadangi žmogaus kaulai, kaip ir kaukolė, buvo rasti miesto parko teritorijoje, svarstoma, kad tai gali būti pernai vasarį neaiškiomis aplinkybėmis dingusio 65-erių metų kėdainiečio palaikai. Anuomet vyras išėjęs iš Kėdainių ligoninės į savo namus Žemaitės gatvėje taip ir negrįžo. Gali būti, kad jis iš ligoninės į namus ėjo kirtęs geležinkelio bėgius ir pasukdamas parko link.

Ar rasti kaulai yra šio asmens, nustatys ekspertai.

,,Kėdainių mugės“, BPC, prokuratūros inf.