Akcinės bendrovės „Lifosa“ teritorijoje pradėjo veikti vidutinio greičio 2×22 kW elektromobilių įkrovimo stotelė.

Kaip Kėdainių mugę” informavo įmonės viešųjų ryšių specialistas Nauris Vilkevčius, sumontuoti du dvigubi vidutinio krovimo greičio inventeriai. Vienu metu gali krautis 4 elektromobiliai, naudodami 22 kW galią kiekvienas iš jų vienu metu. Įkrovimo stotelėje elektromobilius gali įkrauti ir įmonės darbuotojai, ir svečiai. Paslaugos teikiamos nemokamai, parsisiuntus Elinta Charge programėlę iš App Store arba Google Play.

Elektros energija iš atsinaujinančių šaltinių apsirūpinanti „Lifosa“ tokiu būdu prisideda prie teigiamo poveikio aplinkai kūrimo bei Europos žaliojo kurso tikslų įgyvendinimo, CO2 emisijų mažinimo. Įrengus stoteles atsiras galimybė vienu metu įkrauti 2 elektromobilius. Įkrovai naudojama „Lifosoje“ įrengtos 1 MW saulės jėgainės elektra.

Galime teigti, kad ne tik bendrovės darbuotojai, bet ir visi kėdainiečiai elektromobilius galės krauti žalia elektra. Tikimės, kad pačiu artimiausiu metu bendrovės įrengta naujoji elektromobilių stotelė atsiras ir elektromobilių įkrovimo vietų žemėlapyje, o išaugus žaliosios energijos poreikiui, svarstysime ir apie didelio greičio stotelės įrengimą“, – sako AB „Lifosa“ Energetikos cecho viršininkas Andrius Stašinskas.

Lifosoje“  prieš metus pradėjusi veikti 1 MW saulės jėgainės pagaminama el. energija sudaro beveik 6 proc. nuo 18 GWh per metus papildomai įsigyjamo el. energijos kiekio savo reikmėms.

Pasak AB „Lifosa” viešųjų ryšių specialisto, elektromobilių įkrovimo stotelė įrengta įmonės lėšomis. Elektromobilių-hibridų kiekis tarp įmonės darbuotojų atspindi bendras tendencijas Lietuvoje ir kol kas esąs nedidelis.

Kėdainių rajone elektromobilių įkrovimo stotelės  reikalingos  331 automobiliui. Valstybės įmonės „Regitra“ duomenimis šių metų sausio 1 d. yra registruota:

Tik elektra varomi automobiliaiHibridiniai automobiliai
Kėdainių rajonas14317
Kauno apskritis8408,1 tūkst.
Visa Lietuva4,8 tūkst.42,3 tūkst.

„Kėdainių mugės“ ir AB „Lifosa“ inf.

Titulinė nuotrauka – asociatyvi.