Vakar vienam kėdainiečiui, gaminant vakarienę, teko susidurti su ugniagesiais gelbėtojais, kuriuos iškvietė namo gyventoja.
Apie pusę septintos vakaro Bendruoju pagalbos telefonu paskambinusi vieno Žemaitės g. daugiabučio namo gyventoja pranešė, kad „24 name mato dūmus pro langą, bandyta skambinti į butą, tačiau buto gyventojas neatidaro durų, jaučiasi pridegusio maisto kvapas“. Į įvykio vietą išsiųsti net keli ugniagesių ekipažai, taip pat medikai, nes daugiabutis namas yra padidintos grėsmės objektas.
„Atvykus ugniagesiams, buto savininkas pats atidarė duris. Trečiame aukšte esančiame bute buvo pridegęs maistas. Teko patalpas išvėdinti“, – informavo ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.
Tokie įvykiai kartais baigiasi didele nelaime
Priešgaisrinės saugos specialistai primena gyventojams, kad negalima palikti ant viryklės kepamo ar verdamo maisto, tačiau vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys, gamindami maistą, užsiima pašaliniais darbais – nueina paplepėti telefonu, žiūrėti serialo, paskaityti knygos arba prigula pailsėti ir užsnūsta.
Be priežiūros palikti puodai ar keptuvės su juose esančiu maistu ima svilti, skleisdami aitrius dūmus. Specialistai ragina būti atsargius, nes ilgiau išbuvus uždūmintoje patalpoje galima prisikvėpuoti dūmų ir net prarasti sąmonę.
Jei virtuvėje kilęs gaisras išplistų, gali sudegti visas namas ar butas, nuostoliai gali būti dideli, todėl gyventojai turėtų labiau saugoti savo turtą ir visada elgtis apdairiai.
Taip pat būtina namuose įsirengti dūmų detektorių, kuris, kilus grėsmei, ima skleisti garsinius signalus, kurie ir pažadina gyventojus, jei šie būna užmigę, ir atkreipia aplinkinių dėmesį į iškilusį pavojų.
„Kėdainių mugės“, Kauno PGV inf.