Rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specia­listams vykdant atliekų tvarkymo kontrolę, Kėdainių rajone, Krakių seniūnijoje, Šulaičių kaime buvo užfiksuota nelegali atliekų kaupimo vieta. Rastos atliekos – išardytų transporto priemonių dalys: plastikinės dalys, lubų apmušalai, sandarinimo gumos, žibintai ir kt.

Tikslinant aplinkybes nustatyta, kad atliekos „atkeliavo“ iš gretimo kaimo. Tarp atliekų Viešosios tvarkos skyriaus specialistai aptiko duomenų, pagal kuriuos pavyko identifikuoti ir surasti teršėją. Nustatyta, kad tai – 34 metų vyras. Asmuo pripažino, kad išardė neeksploatuojamą automobilį ir nereikalingas detales išmetė atokesnėje vietoje.

Minėtam asmeniui pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 str. Pažeidėjas įsipareigojo atliekas surinkti ir priduoti atliekų tvarkytojams.

Reidai bus vykdomi reguliariai

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai informuoja, kad reguliariai vykdys atliekų tvarkymo kontrolę, o asmenis, padariusius  pažeidimus, trauks atsakomybėn.

Įspėjama, kad savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas aplinkos teršėjui užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų, o jei nusižengimas padarytas pakartotinai, bauda bus dar didesnė – nuo 140 iki 600 eurų.

Apie pastebėtus atliekų tvarkymo pažeidimus prašoma pranešti tel. 112, pasitikėjimo telefonu 8 800 41 510 arba el. p. viesojitvarka@kedainiai.lt.

Atliekas tvarkykime civilizuotai

„Primename gyventojams, kad didelių gabaritų surinkimo aikštelėje (J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai) iš rajono gyventojų nemokamai priimama iki 500 kg didelių gabaritų atliekų ir iki 5 vienetų padangų. Tel. 8 682 55 784. Būkime atsakingi, neterškime mus supančios aplinkos!“ – ragina savivaldybės atstovai.

Plačiau apie atliekų surinkimą (www.kedainiai.lt – gyventojui – atliekų tvarkymas – atliekų surinkimo grafikai).

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.

Panašios naujienos