Šventinė dvasia jau užplūdo prezidentūrą – šeštadienį prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene įžiebė Kalėdų eglę.

Ji papuošta visoje Lietuvoje žmonių sukurtomis dekoracijomis, kurių kūrimo akciją inicijavo D. Nausėdienė.

Šiemet pagrindinė Prezidentūros eglė papuošta rankų darbo namukais iš vilnos, atkeliavusiais iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Į „Namų jaukumo“ akciją įsitraukė keli šimtai bendruomenių ir organizacijų – mokyklos, dienos centrai, socialinių paslaugų centrai, senelių namai ir įvairios įstaigos. Ant prezidentinės eglutės puikuojasi ir kėdainiečių kurti žaislai. Per dvidešimt namukų pasiuvo VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ gyventojai.

Prezidentūrą pasiekė daugiau nei 2 tūkst. įvairiaspalvių namelių, kurie netrukus bus padovanoti tiems, kam švenčių metu labiausiai trūksta šeimos ir namų šilumos, artimųjų bendrystės.

 „Tegul šis stebuklingas Kalėdų laikotarpis suteikia visiems vilties, ramybės ir stiprybės. Tegul jis įkvepia mus gerumui, dovanoja jaukumo ir sutelkia mus šiuo neramiu laikotarpiu. Tegul mūsų širdys atsiveria bendrystei ir užsidega veiksminga meile“, – sakė prezidentas.

Pagrindinę Prezidentūros eglutę prezidentas ir ponia Diana įžiebė kartu su vaikais iš 10 skirtingų Lietuvos savivaldybių, tarp jų buvo ir Kėdainių dailės mokyklos atstovai. Jie iš Vilniaus parsivežė daug šiltų ir džiugių įspūdžių.

Šventiškai pasipuošė ne tik Prezidentūra, bet ir Prezidento rūmų vidinis kiemas bei istorinis parkas, kuris visam švenčių laikotarpiui atvertas vilniečiams ir miesto svečiams. Čia, Vilniaus senamiesčio širdyje, keturis advento sekmadienius iš eilės skirtingi kolektyvai atliks kalėdinių ir lietuviškų adventinių giesmių programas.

Prezidento rūmų vidinis kiemas ir istorinis parkas švenčių laikotarpiu lankytojams atveriamas darbo dienomis nuo 18 iki 20 val., penktadieniais nuo 17 iki 21 val., šeštadieniais nuo 12 iki 21 val., o sekmadieniais nuo 12 iki 20 valandos.

Kėdainių r. savivaldybės inf., Roberto Dačkaus nuotr. (Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija).

Panašios naujienos