Kėdainių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė teigia, kad nuo šio mėnesio pradžios seniūnijose jau galima teikti prašymus socialinei paramai mokyklinių prekių įsigijimui gauti, tačiau gyventojai jų teikti neskuba.

Nors dar pats vidurvasaris, tačiau tėveliai jau dabar kviečiami suskubti ir teikti prašymus dėl nemokamo maitinimo bei paramos mokinio reikmėms įsigyti.

Parama skiriama siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus ir padėti joms pasiruošti mokyklai, nuimant nuo jų pečių dalį finansinės naštos. Tiesa, kol kas didelio aktyvumo teikiant prašymus dar nejaučiama – tradiciškai viskas nukeliama į paskutines dienas.

Neturi viršyti 153 eurų

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės, nuo liepos 1 dienos seniūnijose jau prasidėjo prašymų priėmimo socialinei paramai mokyklinių prekių įsigijimui ateinantiems mokslo metams gauti procedūros.

„Tradiciškai nuo liepos 1 mažas pajamas gaunančios šeimos gali kreiptis dėl šios paramos, jei jų pajamos per mėnesį neviršija 153 eurų vienam asmeniui. Be to, tarybos nustatytais atvejais, paramą gali gauti šeima, kurios pajamos yra didesnės nei minėta suma: jai šeimoje atsitiko nelaimė, jei šeimos narys serga rimta liga, jei auga neįgalus vaikas, kai tėvai turi nustatytą nedarbingumo lygį, kai šeima yra įtraukta į socialinės rizikos šeimų sąrašą ar šeima yra daugiavaikė. Tokiais atvejais  pajamos vienam asmeniui  per mėnesį neturi viršyti 204 eurų suma“, – pažymėjo J. Blinstrubaitė.

Paramos mokinio reikmėms prašymai priimami iki spalio 5 dienos, o dėl nemokamo maitinimo prašymus galima teikti visus mokslo metus pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas. Šiuo metu parama mokinio reikmėms įsigyti siekia 57 eurus.

Ragina nelaukti paskutinių dienų

Pati kreipimosi tvarka nuo praėjusių metų nesikeitė – gyventojai pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą turi kreiptis į savo gyvenamosios vietos seniūniją. Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti šeimos narių pažymas apie pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio). Pajamos skaičiuojamos tos, kurios susijusios su darbo santykiais, taip pat socialinės išmokos ir kitos. Vaikų gaunamos pajamos į šį skaičių neįskaičiuojamos.

„Mažėja gyventojų skaičius, mažėja ir mokinių skaičius. Didėja vidutinis darbo užmokestis ir minimali alga, tad tokių paramos gavėjų ir nemokamą maitinimą gaunančių mokinių kasmet taip pat mažėja. Pernai metais gavome 907 prašymus (12 atmesta dėl pajamų perviršio), 1574 vaikų maitinosi nemokamai. Tačiau 2017 metais, pasikeitus minimaliam darbo užmokesčiui, paramos gavėjų skaičius dar sumažėjo, tad nemokamą maitinimą gavo 1410 mokinių. Kaip bus šiemet, kol kas neaišku, nes dar tik vyksta dokumentų priėmimas“, – pasakojo J. Blinstrubaitė.

Pašnekovė taip pat ragina tėvelius suskubti teikti prašymus jau dabar, kad šis svarbus darbas nepasiliktų paskutinėms dienoms, o mokslo metams būtų pasiruošta laiku.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.