Kovo 7 d. rajono savivaldybės administracijos direktorius O. Kačiulis (dešinėje) ir AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius A. Rusevičius pasirašė sutartį dėl pėsčiųjų tilto per Smilgos upę rekonstrukcijos.

Žemaitės kvartalo gyventojams ir visiems kitiems kėdainiečiams, kurių kasdieninis kelias veda per Smilgos upelį juosiantį pėsčiųjų tiltą – džiugios žinios. Pusšimtį metų skaičiuojantis, nusidėvėjęs ir pavojingai aptrupėjęs tiltas šiais metais bus visiškai atnaujintas. Tiltą rekonstruos bendrovė „Kauno tiltai“.

Taps saugus ir tvarkingas

Trečiadienį Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis ir AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius pasirašė 708 887 eurų vertės statybos rangos sutartį dėl pėsčiųjų tilto per Smilgos upę rekonstrukcijos bei pėsčiųjų ir dviračių tako įrengimo.

Šešių mėnesių trukmės sutartyje numatyta atnaujinti tilto konstrukcijas, pakeisti tilto dangą ir turėklus, įrengti pandusą ir laiptus, suremontuoti esamus laiptus. Taip pat bus atnaujintas pėsčiųjų ir dviračių takas nuo Tilto iki Žemaitės gatvės, įrengtas naujas takas palei Smilgos upę. Tiltui ir takams apšviesti bus įrengta 30 naujų atramų. Rekonstruojant tiltą, bus uždengti ir prieš porą metų per upę nutiesti nauji šilumos vamzdžiai, kurie šiuo metu driekiasi šalia tilto.

„Tiltui remontas seniai reikalingas. Džiaugiuosi, kad šį projektą įgyvendins rangovas, kuris turi didelę tokių darbų patirtį. Projektui skirta 708 887 eurų, jis finansuojamas Europos Sąjungomis lėšomis, iš dalies prisidedant rajono savivaldybei“, – sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Žada dirbti greitai ir kokybiškai

„Tilto būklė yra labai prasta, tad projekte numatyta demontuoti esamas sijas, rekonstruoti atramas, įrengti naujas sijas ir naują paklotą, įrengti dviračių taką prietilčiuose, – vardino AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius A. Rusevičius. – Numatyta metalinių sijų perdanga ir medinis paklotas, kuriuo vaikščios pėstieji ir važinės dviratininkai.“

Pasak AB „Kauno tiltai“ generalinio direktoriaus, šiuolaikinės technologijos užtikrina, kad impregnuota, klijuota mediena, tinkamai prižiūrima, yra gana ilgaamžė. O paties tilto tarnavimo laikas, jeigu jis teisingai eksploatuojamas, yra apie 50 metų.

„Techninis projektas jau parengtas, pasirašius sutartį, bus rengiamas darbo projektas. Tai trunka apie pusantro mėnesio, o tuomet, tikimės, orai leis pradėti darbus. Darbų atlikimo terminas yra 6 mėnesiai. Šis projektas mūsų įmonei, turinčiai beveik 70 metų darbo patirtį, nėra sudėtingas. Mūsų specialistai tokius darbus atlieka greitai ir kokybiškai“, – sakė A. Rusevičius.

Darbų pabaiga – rugsėjį

Po rekonstrukcijos pasiekti Žemaitės kvartalą taps patogu ir pėsčiomis, ir dviračiu.

Kėdainiuose bendrovė „Kauno tiltai“ 2009 metais yra pastačiusi arkinį pėsčiųjų tiltą per Nevėžio upę, pavadintą „Vaivorykštės“ tiltu.

Tilto per Smilgos upę rekonstrukcijos darbų pabaiga numatyta rugsėjo 7 dieną, su galimybe darbus pratęsti vieną mėnesį, jei atsiras nenumatytų veiksnių.

Tilto rekonstrukcija ir pėsčiųjų bei dviračių tako įrengimas yra rajono savivaldybės įgyvendinamo projekto „Kompleksiškas Kėdainių miesto upių prieigų sutvarkymas, sukuriant patrauklias viešąsias erdves bendruomenei ir verslui“ dalis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.