Lina Pranckevičiūtė

Artėjant Kalėdoms, pamažu pradedama tam ruoštis. Šventei jaukumo galima suteikti ir savo rankų darbo kūriniais, pavyzdžiui, kalėdiniais eglės žaisliukais. Nemokate jų pasigaminti? Tai – ne bėda. Tradicinių amatų centre Arnetų name veiks Advento dirbtuvės, kuriose ir galėsite to išmokti.

„Kėdainiečiai bus mokomi pasigaminti žaisliukus iš vilnos, vytelių, molio, tekstilės ir medžio. Iš viso bus penki užsiėmimai. Galima registruotis į kurį nors vieną, o jei kas panorės, net ir į visus penkis. Svarbiausia, kad tik noro būtų, jokių išlaidų nebus. Visos edukacinės veiklos yra nemokamos, dalyviai bus aprūpinti viskuo, ko tik prireiks žaisliukų gamybai. Savo priemonių neštis tikrai nereikės“, – patikino Krašto muziejaus Tradicinių amatų centro renginių organizatorė, senojo vilnos vėlimo amato puoselėtoja Jūratė Atkočiūnienė.

Patyrusių meistrų pamokos

Kiekvienas užsiėmimas truks 1–2 valandas. Savo patirtimi dalinsis žinomi mūsų krašto amatininkai, sertifikuoti savo amato meistrai, dirbantys Tradicinių amatų centre. Jų vykdomos edukacijos visada sulaukia tiek vaikų, tiek ir vyresnių kraštiečių dėmesio. Žmonės to laukia ir jau iš anksto klausinėja, ko bus galima išmokti.

Šį kartą nuspręsta pamokyti gaminti kalėdinius eglės žaisliukus. Savo rankomis pagaminti kūriniai neretai yra mielesni už blizgias puošmenas iš parduotuvės, ir, žinoma, originalūs, ne serijinės gamybos, kurių galima aptikti beveik visur. Tokiu dirbiniu galima pradžiuginti ne tik namiškius, bet ir savo draugus ar kolegas. Svarbiausia yra išmokti gaminti.
„Advento dirbtuvės Arnetų name (Radvilų g. 21) veiks lapkričio 29 – gruodžio 15 dienomis. Būtina užsiregistruoti iš anksto tel. 8 645 05 168, nes norime žinoti, kiek priemonių reikės paruošti, be to, mūsų patalpos nėra didelės, negalėsime sutalpinti daug žmonių. Į medžio ir keramikos užsiėmimus galėtume priimti po 10, į kitus užsiėmimus – po 12–13 žmonių. Labiau orientuojamės į suaugusiuosius, bet priimsime ir vaikus, tik reikia, kad jie turėtų galimybių pasą ar kitą dokumentą, įrodantį vakcinacijos, persirgimo Covid-19, atlikto PGR tyrimo neigiamo rezultato ar antikūnų tyrimo teigiamo rezultato faktą“, – akcentavo J. Atkočiūnienė.

Bendrai papuoš eglutę

Užsiėmimų metu pagaminti žaisliukai kalėdiniu laikotarpiu papuoš Arnetų name esančią eglutę, o po Trijų Karalių iškilmės šie dirbiniai bus padovanoti juos sukūrusiems žmonėms.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.