IMG_2246Atėjus pavasario sezonui, vėl pleška žolė.

Pirmą pavasario dieną, kovo 1-ąją, apie 12.31 val. gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Kauno g., Nevėžio upės pakrantėje, netoli „Vaivorykštės“ tilto, dega sausa žolė. Liepsnojęs plotas buvo gesinamas gerą valandą. Gesinimo darbus sunkino ir pūtęs gana stiprus vėjas.

Tačiau ugniagesiams į pagalbą atskubėjo ir jaunas pilietiškas vyras – jis petys petin kartu su ugniagesiais gesino ugnies liepsnas. Iš viso išdegė apie 1 ha sausos žolės.

Ugniagesiai įspėja nedeginti pernykštės žolės todėl, kad degančiose pievose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, čia perintys paukščiai.

Be to, nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o liūdniausia, kad degančiose pievose beveik kasmet žūsta ir žmonės.

Aitrūs dūmai apsvaigina, žmogus praranda sąmonę ir nukritęs ant žemės, užsidegus drabužiams, mirtinai apdega. Už žolės deginimą piliečiai gali būti nubausti ir solidžia pinigine bauda. Be to, teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Įsidėmėkite:

  • Pastebėję degančią žolę, nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami kol liepsna išplis į didesnius plotus.
  • Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis bei užtrypiant ją kojomis.
  • Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.
  • Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.
  • Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius.

Panašios naujienos