Kėdainių vytinė „Vėtra“ ne vienam kraštiečiui sukėlė susidomėjimą laivybos istorija Nevėžyje, o vyresniajai kartai atgaivino prisiminimus apie praėjusio šimtmečio pirmoje pusėje ir pokariu upėje virusį gyvenimą. Prisiminimus apie ypatingas kėdainietiškas valtis puoselėjantis kraštietis Kazimieras Preikša šį pavasarį įgyvendino savo svajonę: atkūrė kanojinę Nevėžio žvejų valtį ir nuleido ją į Nevėžį.

Deja, penktadienį socialiniuose tinkluose pasklido laivadirbio Dariaus Petkevičiaus, vytinės „Vėtra“ statytojo, pagalbos prašymas. Jame teigiama, kad senjoro atkurta kanojinė valtis, kuri buvo prirakinta prie Nevėžio krantinės šalia laivo, dingo.

Prie krantinės seniūnija įrengusi vaizdo stebėjimo kameras, tad tikimasi, kad jos padės ką nors išsiaiškinti. Ką nors mačiusiųjų, pastebėjusių valtį plūduriuojančią ar ištrauktą ant kranto, prašoma suteikti informacijos tel. +370 620 18379.

Valties savininko artimieji taip pat kreipėsi į policiją. Kauno apskrities policijos komisariatas informavo, kad rugsėjo 24 dieną gautas pranešimas apie tai, jog nuo rugsėjo 23 d. 10.00 val. Kėdainiuose pavogta kanojinė valtis.

Kaip pavasarį „Kėdainių mugei“ pasakojo valties statytojas Kazimieras Preikša, Nevėžio žvejų valtys buvusios labai manevringos, vyrai jas valdydavę vienu irklu. Šios valtys buvo statomos iš trijų lentų, dugnas – 40 cm pločio, siaurėjančios ir kylančios aukštyn galuose. Bortų aukštis buvęs tik 20 cm, o pati valtis – net 6 m ilgio. Pagal šį pavyzdį ir buvo atkurta dingusi valtis.

D. Petkevičiaus „Facebook“ nuotr.: Pradingo neseniai entuziasto atkurta Nevėžio žvejų valtis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.