Kėdainiuose jau dvidešimtmetį veikianti įmonė „LTP Texdan“, užsiimanti visuomeninės paskirties minkštų baldų gamyba, jų apmušalų siuvimu bei apkalimu, praėjusią savaitę atidarė visiškai naujas sandėliavimo bei gamybinės paskirties patalpas. Statybos darbai truko vienerius metus.
Negana to, žadama, kad kone dvigubai prasiplėtus įmonės patalpoms, bus įdarbinta ir apytikriai šimtas naujų darbuotojų – baldų siuvėjų, apkalėjų, klijuotojų.
Nebeišsiteko turimose patalpose
Kėdainiuose, Birutės gatvėje, netoli aerodromo teritorijos įsikūrusi daniško kapitalo bendrovė į naujų gamybinės ir sandėliavimo paskirties patalpų statybą investavo beveik 4 milijonus eurų. Bendras visų naujų statinių plotas užima apie 7 200 kv. metrų. Darbus atliko „Panevėžio statybos trestas“, o jų užsakovė – Kaune veikianti nekilnojamojo turto valdymo bendrovė „JMJ Baltic“. Ši bendrovė, kaip ir Kėdainiuose veikianti „LTP Texdan“, priklauso Danijos kapitalo įmonių grupei „LTP“.
Naujosios patalpos yra skirtos gamybai ir sandėliams. Pastarieji užima pusantro tūkstančio kvadratinių metrų ploto, likusios patalpos yra skirtos gamybai. Į naująją gamybinę bazę buvo perkelti jau turimi cechai: klijavimo, kėdžių dalių apkalimo, sofų apkalimo ir pakavimo.
Visi šie darbai buvo būtini atlikti, nes nuolat besiplečianti įmonė nebeišsiteko savo turimose patalpose, todėl, planuojant plėtrą į kitas rinkas bei gamybos didinimą, buvo nuspręsta investuoti į naujo pastato statybas.
„Pastaruosius metus įmonė stipriai augo, todėl ėmė trūkti vietos. Džiugu, kad buvo žengtas didelis žingsnis į priekį ir pavyko pasistatyti papildomas 7 tūkst. kvadratinių metrų patalpas, kurios mūsų iki tol turimą plotą beveik padvigubino. Tikimės, kad ateinančius dvejus–trejus metus mums tikrai užteks vietos“, – sakė „LTP Texdan“ direktorė Kristina Kildienė.
Iki tol įmonė savo produkciją buvo priversta sandėliuoti įvairiuose, po visą miestą išsibarsčiusiuose sandėliuose. Dabar, pasistačius naujus sandėlius bei išplėtus gamybos bazę, viskas bus sutelkta vienoje vietoje.
Augimas po 10 procentų kasmet
Naujosios patalpos yra skirtos gamybai ir sandėliams. Pastarieji užima pusantro tūkstančio kvadratinių metrų ploto, likusios patalpos yra skirtos gamybai. Į naująją gamybinę bazę buvo perkelti jau turimi cechai: klijavimo, kėdžių dalių apkalimo, sofų apkalimo ir pakavimo. Beje, visas minkštųjų baldų gamybos procesas, net ir vykstant intensyviems statybos darbams, nutrauktas nebuvo.
K. Kildienė pabrėžė, kad išsiplėtus gamybinėms patalpoms, neišvengiamai augs ir gamybos apimtys. „Iš tikrųjų, gamyba auga kiekvienais metais – žingsnis po žingsnio, apytiksliai po 10-15 procentų“, – minėjo direktorė.
Visą savo produkciją bendrovė realizuoja užsienio rinkose – pagrindiniai klientai yra Skandinavijos šalių gyventojai, taip pat vokiečiai, olandai, britai.
Nuolat priimami nauji darbuotojai
Pasak pašnekovės, bendrovei išsiplėtus, yra būtina įdarbinti ir naujų darbuotojų. Tik pradėjus naujųjų patalpų statybos darbus buvo kalbama, kad bus priimta apie šimtas naujų žmonių. „Po truputį tą ir darome. Mes pastoviai augame, tad pastoviai naujus darbuotojus ir priimame. Beveik visus naujus darbuotojus apmokome, labai retai būna, kad ateina žmogus, kuris tiksliai žino, kaip reikia atlikti tą darbą. Tačiau labai džiaugiamės, kad ateina norinčiųjų dirbti pas mus“, – sakė pašnekovė.
Tikimasi, kad naujais darbuotojais bendrovė pasipildys per ateinančius dvejus–trejus metus. Šiuo metu bendrovėje dirba ne tik Kėdainių, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai.
Mato daug besišypsančių veidų
Praėjusią savaitę įmonėje buvo juntamas nekasdienis šurmulys – buvo ne tik pristatytos naujosios patalpos, bet ir paminėtas įmonės veiklos dvidešimtmetis. Paminėti šios sukakties atvyko ir danų įmonės „LTP“ savininkai, administracijos darbuotojai. „Prieš 20 metų čia buvo maža gamybos įmonė. Tačiau ją perpirkus, šis mažas fabrikėlis tapo garsia įmone, gaminančia išties gerus baldus“, – sakė „LTP“ grupės generalinis direktorius Morten Østergaard.
Šiuo metu įmonėje dirba beveik 600 darbuotojų, vidutinis atlyginimas (praėjusių metų lapkričio mėnesio duomenimis) siekia 845 eurus.