Vakar ugniagesiai iškviesti į Krakes ir Paaluonį, tik vienur jų net neleido į namo vidų.

Penktadienį, prieš vidurdienį, gautas pranešimas, kad Krakių mstl., Smilgos g. kamine dega suodžiai. Namas 2 aukštų, blokinis, šešių butų, stogas dengtas šiferiu.

Viename iš butų degė kamine susikaupę suodžiai. Būna atvejų, kai nuo įkaitusio ir sutrūkinėjusio kamino užsidega stogo konstrukcijos. Esant tokiai grėsmei ugniagesiai budi vietoje, laukiama, kol suodžiai baigs degti ir kaminas atvės. Taip buvo ir šįkart.

Patalpas apžiūrėję ugniagesiai konstatavo, kad dūmų detektorius name nebuvo įrengtas, o tai yra privaloma, kaip, beje, ir reguliariai valyti suodžius, tinkamai prižiūrėti kūrenimo įrenginius.

Ką daryti, kad krosnis neperkaistų ir nesikauptų suodžiai?

Specialistai teigia, kad kai į krosnį prikraunama per daug malkų, kūrenama kelis kartus iš eilės nepertraukiamai, tada krosnis perkaista ir sutrūkinėja. Paprastai negalima kūrenti krosnį ar katilą du kartus iš eilės nepertraukiamai. Visada būtina laikytis gamintojo reikalavimų.

Būna, kad krosnis įkaitinama, o po to paliekama vėsti keletą dienų. Šiluminis plėtimasis ardo krosnį – geriau užkurkite ją kasdien, bet silpniau, kad paviršiaus temperatūra būtų žemesnė, tačiau stabilesnė.

Jei kūrenama drėgnomis malkomis ar kitu netinkamu kūru, dėl to kamino dūmtraukyje gali kauptis derva – taip kyla gaisro pavojus. Būtina kaminą valyti ne rečiau, kaip kas tris mėnesius, o jei suodžių susikaupia anksčiau, juos valyti nelaukiant, kol įvyks nelaimė. Jei patys negebate atlikti šių darbų, reikia kviestis kaminkrėtį.

Būna ir taip

Vakar vakare, jau sutemus, ugniagesiams pranešta, kad Pernaravos sen., Paaluonio k., Kaštonų g. galimai dega namas.

„Atvykus per langą buvo matyti kūrenamas židinys, šalia židinio sukrauta malkos ir briketai. Viduje buvo miegantis žmogus, pabeldus jis durų neatidarė. Atvykus policijai bendravo pro langą, teigė, kad jokios pagalbos jam nereikia ir tarnybų į vidų neįsileido“, – teigia Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos