Rytoj Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ bandys mesti iššūkį Kauno „Žalgiriui“ jo paties tvirtovėje Kauno „Žalgirio“ arenoje. Šią savaitę Kėdainių komanda jau patyrė pralaimėjimą „Betsafe-LKL” čempionate Jonavoje prieš lygos debiutantę „CBet“.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 88:76 (23:20, 26:22, 20:13, 19:21) įveikė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (1/3). Jiems tai ketvirtoji pergalė iš eilės „Betsafe-LKL“, kur pralaimėjusi „CBet“ yra tik Kauno „Žalgiriui“.

Kėdainių ekipa rungtynes pradėjo tvirčiau (15:8), nors tolimais metimais „CBet“ greitai lygino rezultatą – 17:17. Antrasis kėlinys buvo apylygis ir tik jo pabaigoje šeimininkai kiek pabėgo į priekį – 49:42. Šeimininkai užtikrintai kontroliavo kovą dėl kamuolių ir dvigubai geriau skirstėsi kamuoliu puolime.

Po didžiosios pertraukos Jonavos klubas įjungė aukštesnę pavarą, Vitalijus Kozys pelnė du tritaškius, o nepaisant to, kad Virginijus Šeškus gavo techninę pražangą, „CBet“ laikėsi priekyje gana solidžiai – 69:55.

Ketvirtąjį kėlinį „CBet“ vėl pradėjo gerai, iš toli pataikė Lachlanas Andersonas, du taškus pelnė Juanas Palaciosas ir Justinas Ramanauskas, tad Kėdainių klubo situacija komplikavosi – 60:78.

Marius Valinskas su Rihardu Kuksiku stengėsi įnešti intrigos (67:81), nes liko dar pusė ketvirčio, tiesa, arčiau varžovų jonaviškiai neprisileido.

Vitalijus Kozys sužaidė kol kas geriausias savo rungtynes „Betsafe-LKL“: pelnė 11 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 3 perdavimus.

Kitoje barikadų pusėje geriausias sezono ir karjeros mačas tai buvo ir Danieliui Lavrinovičiui bei Pauliui Murauskui. Abu jie surinko po 12 taškų, P.Murauskas taip pat sugriebė 7 atšokusius kamuolius.

Rihardas Kuksikas labai dažnai šaudė iš toli – 9 kartus, bet tikslą pasiekė vos 2 tritaškiai. Beje, visa Kėdainių komanda iš toli atakavo 29 kartus, dar 8 tolimus metimus metė ir 3 pataikė M.Valinskas.

„CBet“: Emmanuelis Lecomte’as 18, Lachlanas Andersonas 13, Evaldas Šaulys 12, Vitalijus Kozys 11 (9 atk. kam.), Justinas Ramanauskas 9, Edvinas Šeškus 8, Kahlilas Thomasas 7.

„Nevėžis-Optibet“: Paulius Murauskas (7 atk. kam.), Danielius Lavrinovičius ir Marius Valinskas – po 12, Amaras Sylla (7 atk. kam.) ir Rihardas Kuksikas – po 10, Domantas Vilys 7.

Jonavos „CBet” vyr. treneris V. Šeškus / KK „CBet” feisbuko nuotr.

„Jaučiuosi kaip senais laikais – užsivedęs. Labai bijojau šių rungtynių. Nebuvo Čižausko, buvo žaidžiantys aštuoni krepšininkai pas juos, jie žinojo, kad keitimų nebus. Mano spėjimai pasitvirtino. Pirmos tokios nervingos sezono rungtynės, buvo ir konfliktėlių su žaidėjais, supratau, kad ta pergalė mums labai reikalinga, žiūrint į priekį. Aš gal irgi išėjau iš ribų, bet taip būna, su manimi nieko naujo“, – po mačo šypsojosi Virginijus Šeškus.

Kėdainių „Nevėžio-Optibet” vyr. treneris G. Petrauskas / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

„Kovojimo prasme šios rungtynės ženkliai geresnės, atrodėme labiau norintys, bet laimėti neleido keli aspektai. Pirmoje pusėje – atkovoti kamuoliai. Retai taip būna, kad komanda atkovoja 12 kamuolių puolime ir tik 11 gynyboje. Tai rodė visišką mūsų neatvėrimą. Antroje pusėje susitvarkėme, bet trečio kėlinio pradžioje užstrigome su jų agresyvesne gynyba“, – nesėkmės priežastis vardino Gediminas Petrauskas.

Kėdainių komandai tai buvo šeštas pralaimėjimas paeiliui. O po vakar KMT patirto sutriuškinimo Prienuose, „Nevėžis-Optibet” jau yra patyręs septynių pralaimėjimų seriją (3 – „Betsafe-LKL“ čempionate ir 4 – lygiagrečiai vykstančiame „Citadele“ Karaliaus Mindaugo taurės turnyre).

Rytoj, šeštadienį, spalio 23 d., „Nevėžis-Optibet“ Kauno „Žalgirio“ arenoje „Betsafe-LKL“ rungtynes žais su „Žalgiriu“. Tiesioginė transliacija internetu – per Go3. Pradžia 17:20 val.