Dvi pradinukės pusseserės – Urtė ir Smiltė, atostogauja pas močiutę. Tiesa, ne kaime, bet pačiuose Kėdainiuose. Tačiau, skirtingai nei dalis šiuolaikinių vaikų, mergaitės savo laisvalaikį leidžia ne prie kompiuterio ar televizoriaus.

Urtė (kairėje) ir Smiltė kieme pardavinėja savo žaisliukus, kad galėtų susitaupyti pinigų savo svajonių pirkiniams.

Urtė (kairėje) ir Smiltė kieme pardavinėja savo žaisliukus, kad galėtų susitaupyti pinigų savo svajonių pirkiniams.

Veiklos mergaitės daugiabučio namo kieme jau spėjo suorganizuoti teatro vaidinimą, rengė savo koncertėlius. O dabar mergaitės pardavinėja žaisliukus, kad galėtų susitaupyti pinigų ir įsigyti savo svajonių pirkinius.

Taupo svajonių daiktams

„Einu per kiemą – žiūriu užrašas: „Parduodami žaislai“. O šalia sėdi mergaitės, šypsosi. Tai man pasirodė labai gražu, neatsispyriau ir pati nusipirkau žaisliuką“, – sakė pro šalį ėjusi moteris.

Mergaitės, paklaustos, ar negaila skirtis su savo vaikystės žaislais sakė, kad tą padaryti visai nesunku, mat abi taupančios svajonių pirkiniams.

„Mes norime susitaupyti pinigėlių, kad po to galėtume nusipirkti norimus daiktus“, – sakė pusseserės.

Viena mergaičių svajoja apie išmanųjį liečiamą telefoną, o kita – apie planšetinį kompiuterį. Jaunosios pardavėjos džiaugėsi spėjusios sulaukti ne vieno pirkėjo, tačiau kiek tiksliai jų būta – sakė neskaičiavusios.

„O ir perka ne tik pažįstami, bet ir nepažįstami žmonės, eiliniai praeiviai“, – šypsojosi vienoje Kėdainių Rasos gatvės daugiabučių namų kieme prekiaujančios pradinukės.

Nerūpi nei kompiuteris, nei televizorius 

Pardavinėti daug smagiau, nei sėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus.

Pardavinėti daug smagiau, nei sėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus.

Būsimąsias verslininkes budria akimi iš antrojo daugiabučio namo aukšto stebi jų močiutė.

„Mergaitės kiekvieną vasarą praleidžia pas mane. Mes visko prisigalvojam – organizavome koncertėlį, mini vaidinimą. O dabar jos pačios, niekieno neskatinamos, sugalvojo parduoti žaisliukus. Tad kartu įrengėme tokią parduotuvėlę. Tėveliai labai laimingi, kad mergaitės yra užimtos, prasmingai leidžia laisvalaikį. O ne sėdi prie kompiuterio ar televizoriaus“, – kalbėjo Urtės ir Smiltės močiutė.

Panašios naujienos