Picture 369Praėjusį trečiadienį Kėdainių „Aušros“ sporto ir sveikatinimo pagrindinėje mokykloje vyko rajoninė pradinių klasių mokinių konferencija, kurioje mažieji mokinukai dalinosi savo patirtimi apie fizinio aktyvumo naudą.

Kad privalu pradėti rūpintis savo sveikata nuo pat mažų dienų, byloja iškalbinga statistika. Kėdainių visuomenės sveikatos biuro duomenimis, 2013 metais visiškai sveiki buvo tik 38 proc. visų rajono mokinių.

Pranešimus rengė ir skaitė 56 mokiniai

Pasak pradinių klasių vyresniosios mokytojos Dainos Kačegavičienės, konferencija siekiama pagilinti pradinukų žinias apie fizinį aktyvumą bei judėjimo naudą kiekvienam – tiek vaikui, tiek ir tėveliui.

„Rajoninės konferencijos tikslas – pažymėti vaikų sveikatos metus ir paskatinti mokinius sportuoti bei būti aktyviais fiziškai. Pradinukai skaitė įvairius pranešimus ir dalinosi savo smagiausiomis akimirkomis iš veiklos sportiniuose būreliuose, aktyvaus laisvalaikio su šeima ar draugais“, – sakė pašnekovė. Iš viso konferencijoje pranešimus skaitė 56 mokiniai, kartu dalyvavo ir 28 pedagogai.

Iš viso rajono susirinkę mažieji pranešėjai parengė pranešimus keturiomis temomis: „Fizinis aktyvumas – sveikatos pamatas“, „Laisvalaikio fizinis aktyvumas“, „Sportas ir nuotaika“, „Aš ir sporto būrelis“.

Pasak pašnekovės, vis daugiau mokinių laisvalaikį praleidžia sėdėdami prie kompiuterių, televizorių, todėl skatinti vaikus sportuoti yra būtina. „Džiugu, kad yra ir daug tėvelių, kurie aktyviai leidžia laisvalaikį su savo vaikais“, – kalbėjo pedagogė.

Tampa emociškai stabilesniais

Konferencijoje dalyvavęs „Aušros“ sporto ir sveikatinimo mokyklos direktorius Ovidijus Kačiulis akcentavo, kad fiziškai aktyvus žmogus dažniausiai būna žymiai laimingesnis nei nesportuojantis. „Fizinis aktyvumas vaikams turi teikti smagumą, judėdami vaikai tampa sveikesni ir stipresni. O taip pat ir emociškai stipresni bei stabilesni“, – pabrėžė jis. Siekiant to, mokykloje nuolat rengiami įvairūs sportiniai renginiai, į kuriuos įtraukiami ir vaikų tėveliai. „Tad apie sporto naudą per savo vaikus sužino ir tėvai“, – kalbėjo O. Kačiulis.

Pasak renginyje pranešimą skaičiusios Danguolės Avižiuvienės, Kėdainių visuomenės sveikatos biuro direktorės, labai svarbu su vaikais apie fizinio aktyvumo naudą pradėti kalbėti kuo anksčiau, mat Lietuvoje tiek vaikai, tiek suaugę juda per mažai. „Fizinis aktyvumas tai nėra dešimties kilometrų bėgimas ar sunkių pratimų atlikimas. Fizinis aktyvumas gali būti lipimas laiptas, pasivaikščiojimas, darbas lauke, sode, darže, namų tvarkymas. Nereikia suprasti, kad jei nesportuoji, vadinasi nesi fiziškai aktyvus. Taip nėra“, – pabrėžė pašnekovė. O galimybių judėti ir būti aktyviam yra nemažai. Vienas variantų – sportuoti neseniai įrengtose lauko treniruoklių aikštelėse.

Pasyvumas sukelia sveikatos problemų

Pasak D. Avižiuvienės, aktyvaus gyvenimo būdo ignoravimas sukelia gana nemažai sveikatos problemų. Vienas jų – laikysenos sutrikimai ir stuburo iškrypimai. Pastarieji nustatomi kas 21 mokiniui, laikysenos sutrikimai – kas 27 mokiniui.

Žemas fizinis aktyvumas gali sukelti ir kitų, ne tik stuburo problemų. „Pavyzdžiui, gali atsirasti regos sutrikimų. Jaunimas daug laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterių, žiūrėdami televizorių, prie mobiliųjų telefonų. Tai labai nejudri ir nepatogi pozicija, todėl kenčia akys. Kai vaikai būna lauke, jie sportuoja juda, jų žvilgsnis, akys, dėmesys yra nukreipiamas į tolį“, – kalbėjo specialistė. Pasak jos, įtampos, stresai nesvetimi tiek suaugusiems, tiek ir vaikams, o fizinis aktyvumas yra vienas geriausių būdų spręsti streso problemas. „Tikriausiai kiekvienas yra pastebėjęs, kad po pasivaikščiojimo, treniruotės žmogaus savijauta tampa žymiai geresnė ir puikesnė“, – sakė pašnekovė.

IMG_3336 IMG_3334 IMG_3330 IMG_3321 IMG_3318

Panašios naujienos