Vakar Kėdainių ugniagesiams gelbėtojams teko vykti į pagalbą aplinkosaugininkams. Pranešta apie mieste užterštą upelį.

Kaip teigė Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė, gruodžio 13 d. 12.24 val. iš aplinkosaugininkės buvo gautas pranešimas, jog Kėdainiuose, Pramonės g., į Gentrino upelį yra išsilieję naftos produktų.

„Įvykio vietoje buvo atvykę aplinkos apsaugos specialistai. Konstatuota, kad į upelį iš lietaus kanalizacijos kartu su vandeniu tekėjo naftos produktai. Teršalams surinkti keturiose vietose pastatyta po vieną 3,1 m ilgio boną“, – pranešė ugniagesių atstovė spaudai.

Aplinkosaugininkai reagavo į skundą

AAD Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamento Komunikacijos skyrius informavo, kad apie Gentrino upelio taršą Pramonės g., ties cukraus fabriku, sužinota gavus pranešimą.

„Nuvykę į vietą Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pastebėjo naftos produktų pėdsakus upelyje, buvo iškviesti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai, kurie pastatė užtveriamąsias bonas, skirtas absorbuoti naftos produktus iš vandens. Pastatytos 4 bonos.

Šiuo metu teršalai sulaikyti apie 25 m ilgio ir apie 1 m pločio upelio dalyje. Tai yra pirmas atvejis šioje vietoje. Yra numatyta išplauti lietaus surinkimo sistemą ir teršalus surinkti, o padarinius likviduoti specialiais purškiamais preparatais.

Apie įvykį informuota Kėdainių rajono savivaldybė, UAB „Kėdainių vandenys“, paimti vandens mėginiai. Taršos sustabdymui ir tolimesniam plitimui bus panaudotos purškiamos priemonės, kurias organizuoja Kėdainių rajono savivaldybė.

Šiuo metu vyksta tyrimas, siekiant nustatyti galimą taršos šaltinį.

Įstatymų nustatyta tvarka, nustačius aplinkos teršėją, jis bus patrauktas administracinėn atsakomybėn ir paskaičiuota padaryta žala aplinkai“, – teigia aplinkosaugininkai.

Tai – nedidelis upeliukas

Gentrino upelis yra dešinysis Šerkšnio intakas. Prasideda jis Gentrų arba Gentrinų pelkėse, 1 km į rytus nuo Zabieliškio, AB „Lifosa“ fosfogipso kalnų papėdėje. Teka daugiausia vakarų kryptimi Kėdainių pramonės rajono pakraščiu. Įteka į Šerkšnį 3,3 km nuo jo žiočių.

Kaip rašoma vikipedijos tinklapyje, beveik visa upelio vaga kanalizuota, paversta gamyklų nutekamuoju kanalu.

(Viršelio nuotr.: Gentrino upelis (tiesiai kairiau) yra Šerkšnio intakas. Lt.m.wikipedia.org nuotr.)

Panašios naujienos