Pensijos-2123Šiomis dienomis gyventojai sulauks sprendimų dėl pensijų kompensacijų, o nuo lapkričio 25 d. iki gruodžio 20 d. bus išmokėta pirmoji kompensacijų dalis.

Primename, kad kompensuojamos sumos apskaičiuotos ir išmokamos vadovaujantis Valstybinių socialinio draudimo senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo įstatymu.

Kompensuojamas šių rūšių pensijų sumažinimas 2010 ir 2011 metais: senatvės, išankstinės senatvės, netekto darbingumo, invalidumo. Kitų rūšių pensijos pagal minėtąjį įstatymą nėra kompensuojamos.

Kiekvienam asmeniui, kuriam priklauso kompensacija, artimiausiu metu „Lietuvos pašto“ darbuotojai pristatys „Sodros“ ženklu pažymėtą registruotą laišką su sprendimu apie tikslią kompensuojamą sumą ir jos išmokėjimo terminus.

Kartu su sprendimu voke bus ir unikalus kliento identifikavimo numeris (jį gaus tik tie, kurie dar neturi). Dėl to paštininkas gali paprašyti atplėšti voką, pasirašyti ant dokumento ir dalį jo nuplėšti bei pasiimti su savimi.

Prireikus, gyventojai su šiuo kodu galės gauti asmeninę informaciją telefonu 1883 arba (8-5) 250 0883. Jeigu klausimų nekyla, skambinti nėra būtina.

Jeigu dėl kokių nors priežasčių sprendimas nepasieks adresato, jo nuorašą vėliau bus galima atsiimti bet kuriame „Sodros“ teritoriniame skyriuje pateikus asmens tapatybės dokumentą.

Specialiai laukti paštininko nėra būtina. Kartą neradęs laiško gavėjo, paštininkas ateis kitą dieną. Net jeigu neras ir kitą dieną, kompensacija vis tiek bus išmokėta.

Pinigai bus išmokėti (pristatyti) tokiu pačiu būdu, kokiu išmokama pensija – tai yra į banko sąskaitą, į namus arba mokėjimo įstaigą.

Prašymų dėl kompensacijų apskaičiavimo ir išmokėjimo teikti nereikia, nebent asmuo išvyko į užsienį arba pasibaigė jam mokėtos netekto darbingumo (invalidumo) pensijos skyrimo terminas. Tokiu atveju prašymą reikėtų pateikti „Sodros“ skyriuje.

Šiemet bus išmokėta 20 proc. visos apskaičiuotos kompensuojamos sumos. Po 40 proc. sumos lygiomis dalimis bus išmokėta 2015 m. ir 2016 m. – kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais.

Pavyzdžiui, jeigu apskaičiuota kompensuojamoji suma yra 1000 Lt, tai šiemet bus išmokėta 200 Lt, o 2015-2016 m. kovo, birželio, rugsėjo ir gruodžio mėnesiais – po 100 Lt.

Iš viso kompensacijos apskaičiuotos apie 500 tūkst. asmenų. Bendra kompensacijoms numatytų lėšų suma – 450 mln. Lt. 2014 m. bus išmokėta 90 mln. Lt iš „Sodros“ biudžeto, 2015 m. ir 2016 m. – po 180 mln. Lt iš valstybės biudžeto. Vidutinė kompensuojama suma – beveik 1000 Lt.

Sodra“ primena, kad dirbusiems pensininkams pensijos buvo mažintos du kartus. Šiemet pradedamu kompensavimu kompensuojamas tik vienas sumažinimas (toks pats, kaip ir nedirbusiems pensininkams). Pensijos iki 650 Lt nebuvo mažintos. 

Panašios naujienos

One Response

  1. JONAS

    kaip jiems reikejo,tai mus apiplese per viena vakara,o kaip primyne uodega-atiduoti,tai prireike 3 m.Paimkime kad ir mano gyvenime buvusi atveji. Banditas-isplesesnnmano uzrakinta garaza 2000 m. pavge wpasat.Vagi radau as pats nes policija nelabai megsta skubiai dirbti savo darba.Siam reikalui priejus iki teismo,sisjam paskyre 2 m. PrVIENISKIU,IR PRITEISE SUMOKETI UZ MASINA 5200lt.Ir ka jus manot,sis man ja sumokejo per 12 m. As jau nekalbu apie tai -kik vargu turejau ji tiesiog snipineti,ir kur jis dirba pranesti anstoliams.Sie tada ji susirasdavo,ir vel priversdavo moketi.IR TAIP IKI KITO KARTO.
    Per 12m. tuos 5200lt, as lyg ir rankose nebuciau turejes,nes jie per ta laika tisiog istirpo,o jeigu buciau tuos pinigus atgaves is karto-buciau nusipirkes kita masina. Tas pats bus ir cia,kadangi isplestus tuos tukstancius dabar man jeigu ir grazins,tai zadama padaryti dalimis per 3m. ,jie tai pat isslys is pinigines neuzsikabindami,o atgavus juos is karto,galima jau butu ir kaip ka vertingesnio nupirkti
    .Taigi kyla klausimas,kodel valdziazmogiai yra tokie niekssiski ir visada sugalvoja kaip apgauti paprasta zmogu,kodel jie patys sau turi priemuoniu prisikimsti kisenes musu pinigu,ir kodel mes jiems nieko padaryti negalime.Argi tokios Lietuvos mes norejome.O kas buvo zadeta,ir kas zadejo.Jeigu mes dar truputi gyvensime-JIE BUS VISI NUSLUOTI I ISTORIJOS SIUKSLYNA,IR NESEDES TEN PO 20 IR DAUGIAU METU.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.