Lietuvių vienas mylimiausių naminių gyvūnėlių yra katinas. Tai mielas šeimos narys, ištikimas draugas, kuris guodžia, kai liūdna, kuris gali pakelti nuotaiką, kai jos nėra. Tiesa, kad gyvūnas būtų tikrai laimingas – reikia jam suteikti visapusišką priežiūrą. Dėmesys turi būti nuolatinis, kadangi tik tokiu atveju Jūsų augintinis bus ir fiziškai, ir psichologiškai sveikas.
Pirmiausia, žinoma, kad reikia stebėti požymius, kurie rodo, kad gyvūnas jaučiasi blogai. Juos pamačius reikalinga VET klinika, kurioje sulauksite profesionalios pagalbos.
Gyvūnas daug miega
Katinai dažniausiai vadinami vienais tingiausių naminių gyvūnų. Dėl to dažniausiai toleruojamas ilgas ir gilus jų miegas. Jau nuo pat mažumės matyti, kad katinėlis yra miegalius ir veterinarai nepastebi, kad tai gali sukelti kokios nors sveikatos problemos – puiku. Tai reiškia, kad jūsų augintinis paprasčiausiai mėgaujasi miegu. Tačiau jeigu aktinas iki šiol buvo gana aktyvus, daug veikė ir staiga pradėjo labai daug miegoti – tai požymis, kad jis blogai jaučiasi.
Nereikia nerimauti. Tai tikrai nebūtinai reiškia labai rimtas sveikatos problemas. Gali būti, kad gyvūnui paprasčiausiai nusilpo kraujas ir reikia vitaminų. Po apžiūros bei tyrimų veterinaras patikslins – kas yra ir koks gydymo metodas labiausiai tinka.
Mažai valgo
Kitas požymis, kuris dažniausiai signalizuoja apie problemas yra tuomet, kai gyvūnas mažai valgo. Vėlgi, kai kurie katinai gali būti linkę į mažą valgymą, o kiti – į nutukimą. Tačiau kai gyvūno mitybos pokyčiai pakinta staiga – reikia į tai reaguoti. Taip pat prie mažesnio valgymo gali atsirasti ir virškinimo problemos. Jeigu gyvūnas vemia arba tuštinasi krauju, viduriuoja – nieko nelaukite ir kuo greičiau kreipkitės pas specialistą.
Atsiranda odos arba kailio pakitimai
Jeigu vizualiai ant odos bei kailio matyti tam tikri pakitimai – liga gali būti progresavusi. Paprasčiausiai daugelis virusų pirmiausia sukelia virškinimo problemas, o laiku negydant galiausiai tai gali virsti ir dideliais bėrimais arba kailio netekimu. Bėrimai tikrai ne tik rodo, kad katinui tenka kovoti su odos problemomis. Liga gali būti visiškai kito tipo, gali apimti vidaus organus, tačiau vienas iš jos požymių gali būti bėrimai. Reaguokite į tai, kadangi negydant tam tikros ligos gali būti net mirtinos.
Pasikeičia elgesys
Jeigu kasdien leidžiate laiką su savo gyvūnu, tai tikrai nebus sunku pamatyti, kad jis elgiasi ne taip, kaip visada. Elgesio pokyčiai gali būti labai įvairūs. Pavyzdžiui, kai švelnus katinas staiga tapo gana agresyvus arba kai jis nustojo meilintis, kai atrodo, kad jis nebenori žaisti… Svarbiausia yra reaguoti į signalus. Gyvūnas nemoka pasakyti, kad jam yra blogai. Jūsų pareiga yra ieškoti jo kūno kalbos signalų bei į juos reaguoti.
Gyvūnas vemia
Taip pat atskiro dėmesio yra vertas gyvūno vėmimas. Katėms jis nėra įprastas. Daugelis galvoja, kad katės vėmimas yra įprastas dalykas, kadangi jos dažnai atsikosėja savo plaukais. Taip, būtent, jos atsikosėja, tačiau ne vemia jais. Jeigu gyvūnas vemia – gali būti, kad jį kankina virškinimo problemos. Reikia kuo greičiau veterinaro apžiūros. Jis gali nustatyti problemą ir padėti ją išgydyti.
Skirkite savo augintiniui kuo daugiau dėmesio. Juk gyvūnai yra patys geriausi mūsų draugai. Jie šalia, kai mums to reikia labiausiai. Taigi, turime gyventi taip, kad pastarieji visada būtų sveiki ir laimingi.
Užs. Nr. 367.