Be fanfarų, be juostelės perkirpimo ir valdžios dėmesio prieš pusantrų metų atsivėrė nauja poilsio vieta Kėdainių Skongalio gatvės gale. Gyventojai šiai, vienai iš populiariausių laisvalaikio praleidimo vietų mieste, dėmesio pasigenda ir šiandien.

Praėjusių metų pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybės Strateginio planavimo komisijos posėdyje administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pažadėjęs, kad maudymvietė būsianti sutvarkyta – atvežta smėlio, nupjauta žolė. Darbus turinti atlikti Kėdainių miesto seniūnija.

Lygiai prieš mėnesį poilsiavietėje prie Nevėžio, Skongalio gatvės gale, kėdainiečių nuo seno vadinamoje pliažu, dairėmės kartu su Kėdainių miesto seniūno pavaduotoju Juozu Kanišausku. Į mūsų, žurnalistų, pastabas buvo sureaguota akimirksniu – jau kitą dieną pakabinti tinklai sporto aikštelėse, pradėti remontuoti aptrupėję takai. Tačiau moderniausias poilsiavietės įrenginys taip ir stūkso aplaupytas. Maudymvietės ir prasidėjus vasarai – nėra.

Multifunkcė stotelė – 0 funkcijų

Miesto pasididžiavimas ir kėdainiečių džiaugsmas – vienintelė mieste multifunkcė stotelė SUECO – vis dar neveikia. Nors buvo žadėta, kad įrenginys bus sutaisytas arba pakeistas nauju.

Neveikia.

Kėdainiečiai pamėgo moderniai sutvarkytą erdvę senamiestyje ir noriai naudojosi SUNECO stotelės teikiamais patogumais. Multifunkcė stotelė skirta nemokamai naudotis belaidžiu „Wifi“ internetu, kompresine oro pompa prisipūsti dviračio, neįgaliojo vežimėlio padangą ar kamuolį, USB įkrovimo jungtimi įkrauti savo mobilųjį įrenginį, iškviesti pagalbą.

Vasara prasidėjo, stotelė stūkso – paslaugų neteikia.

Tokios naujos daugiafunkcės stotelės įrengimas kainuoja apie 15 tūkstančių eurų.

Paskirtis – pripūsti dviračio padangą, įkrauti telefoną, iškviesti pagalbą, WiFi ryšys.

Paplūdimys – nepaplūdimys

Praėjusios kadencijos rajono vadovų pradėtą projektą prie Nevėžio Skongalio gatvės gale pabaigė dabartinė valdžia. Atvėrus poilsio zoną, Kėdainių rajono savivaldybės socialiniame tinklapyje buvo pasigirta: „Nauja miesto erdvė – Skongalio užtvankos lyguma prie Nevėžio upės jau suformuota kaip vientisa erdvė miestelėnų pramogoms. Atliekant darbus buvo sukeltas reljefas. Tai padės apsaugoti teritoriją nuo galimų užsėmimų.“

Paplūdimio idėjos autorius, praėjusios kadencijos rajono meras, savivaldybės tarybos narys Saulius Grinkevičius vis primena dabartiniams rajono vadovams apie nepabaigtą darbą Skongalio poilsiavietėje – smėlio paplūdimį.

 Ir savivaldybės administracijos direktorius, ir rajono meras išsisukinėja, neva smėlio paplūdimio čia daryti neverta dėl galimų potvynių. Tačiau persirengimo kabinos poilsiavietėje prie Nevėžio stovi. Joms potvyniai, matyt, nė motais.

Vis tik praėjusią vasarą kėdainiečiai patys Nevėžio vingyje buvo prasivalę priėjimą prie vandens ir ne vienas ateidavo išsimaudyti. Buvo bandančių ir degintis „ant ražienos“.  

Žalieji plotai Nevėžio pakrantėje tiesiog šienaujami, paliekant šieną, o norintiems prigulti pasideginti, tegul ir ne ant smėlio, – styrančias ražienas. Panašu, kad tas pats vaizdelis miestelėnų laukia ir šiemet.

Kas atkurs grožį?

Atidarius sutvarkytą poilsio erdvę Skongalio gatvėje, visas takas palei paplūdimį, lygiai taip pat, kaip kitoje pusėje, buvo apsodintas dviem eilėmis dekoratyvinių augalų.

Taip buvo.

Tačiau, dar praėjusią vasarą jie visi buvo … nušienauti.

Tuomet miesto seniūnas Algimantas Krivičius „Kėdainių mugei“ sakė: „Oi, dabar čia taip jau gavosi, na jau kurie išgyvens, išgyvens, kurie neišgyvens – tai jau gal tiek to. Tarsimės su apželdintojais.“ Nežinia, ką tarėsi, tačiau grožis į savo vietą negrįžo.

Kas galėtų paneigti, kad visa augalų eilė buvo drastiškai šienaujama, nes taip patogiau pjauti žolę.

Taip yra.

Vėliau, galbūt pamatę, kad tie augalėliai čia niekam nereikalingi, kažkas nemažai jų išsikasė. Duobutės likę ir dabar, dar keletas 2019 m. pasodintų ir atkakliai šienaujamų augalėlių nepasiduoda, bando kabintis į gyvenimą…

Pagal projektą augalai, puošiantys erdvę, čia turi būti ir jiems išleista nemaža suma pinigų. Kas dabar atkurs ir ar atkurs tą grožį ir atsakys už jo sunaikinimą? Įmonė, prižiūrinti žaliuosius plotus, šioje teritorijoje dirba paskutinius metus (pagal sutarties terminą).

 „Kėdainių mugės“ žiniomis, rajono valdžiai galvų neskauda ir dėl to. 

Švaru ir patogu

Pagiriamasis žodis – įmonei „Ecoservice“ kuri prižiūri švarą poilsiavietės teritorijoje. Taip pat ir seniūnijai dėl prižiūrimo viešo tualeto.  Patogiau poilsiavietėje būsią ir sportuoti. Seniūnija pažadėjo sporto aikštelėse papildyti smėlio ir jį supurenti. 

Apie projektą

Kėdainių rajono savivaldybės administracija pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ 07.1.1-CPVA-R-905 priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“ , įgyvendino projektą „Kompleksiškas Kėdainių miesto maudymvietės ir poilsio zonos sutvarkymas” Nr. 07.1.1-CPVA-R-905-21-0021.

Projekto tikslas – prisidėti prie gyvenimo kokybės bei aplinkos gerinimo bei palankių sąlygų sudarymo paslaugų sektoriaus plėtrai Kėdainių mieste.

Projekto uždavinys – sutvarkyti viešąją erdvę, didinant miesto patrauklumą bendruomenei ir verslui.

Projekto rezultatai:
1. Pagerintos sąlygos paslaugų sektoriui, prisidėta prie gyvenimo kokybės ir aplinkos gerinimo;
2. Kompleksiškai sutvarkytas Nevėžio upės krantas, gerinantis miesto įvaizdį bei didinantis miesto patrauklumą atvykstantiems svečiams, vietos bendruomenei ir verslui;
3. Padidintas naudojamų viešųjų erdvių plotas ir jų prieinamumas gyventojams Kėdainių mieste;
4. Pagerintas estetinis Kėdainių miesto įvaizdžio patrauklumas.

Vaikų ir suaugusiųjų patogumui čia įrengti pėsčiųjų bei dviračių takai, vaikų žaidimų aikštelės, pliažo tinklinio, teniso, futbolo aikštelės. Taip pat pastatyta medinė terasa, persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės ir dviračių stovai bei įrengtas viešasis tualetas.

Bendra projekto vertė yra 636 705,25 Eur, iš jų Europos Sąjungos lėšos (Europos regioninės plėtros fondas) – 541 199,45 Eur, valstybės biudžeto lėšos – 47 752,90 Eur ir Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšos – 47 752,90 Eur.

Projektavimo darbų pradžia – 2016 m. Rangos darbų pradžia – 2018 m. Rangos darbų pabaiga -2019 m. lapkritis.

Panašios naujienos