Kazokų kaime gyvenanti Violeta Žiuperkienė rodo neįtikėtino dydžio ir svorio pomidorą – raudoskruostis gražuolis sveria 1204 gramus. „Net nežinau, iš kur jis čia toks didelis užaugo. Jokių specialių, ypatingų priemonių nenaudojome – tiesiog pasodinome ir prižiūrėjome kaip ir visas kitas daržo ir šiltnamio gėrybes“, – kalbėjo įspūdingo dydžio pomidoro augintoja.

IMG_1042

V. Župerkienė ir pati negali atsistebėti įspūdingo dydžio pomidoru. Už įprasto dydžio pomidorą jis didesnis keliolika kartų.

IMG_6137

Įspūdingo dydžio pomidoras sveria daugiau nei kilogramą!

Moteris pasakojo, kad sėklą gavusi iš geros draugės ir kaimynės Vilmos Kaspariūnienės. „Iš sėklų išauginau daigelius, juos pasodinau į šiltnamį. Jokios ypatingos priežiūros tikrai nebuvo. Tiesa, žemę kartais patręšdavau mėšlu bei vandeniu su mažais karosiukais. Daugiau jokių cheminių trąšų nenaudojau“, – pasakojo moteris.
Beje, ant to paties pomidoro stiebo, ant kurio užaugo šis dičkis, auga ir dar keli dydžiu išsiskiriantys, tačiau šiek tiek mažesni pomidorai.
„Tačiau šis pomidoras yra pats didžiausias. Kol augo ir noko, po juo buvome pastatę kibirą, kad nuo svorio nelūžtų augalo stiebas. Įdomiausia tai, kad kekėje iš viso augo net 17 pomidorų. Tiesa, likusieji buvo žymiai mažesni“, – kalbėjo V. Žiuperkienė.
Prapjautas pomidoras gigantas stebino ir savo skoniu – miltingas vidus, saldus skonis, gardus kvapas – tikras naminis pomidoras nė iš tolo neprilygo pramoniniu būdu auginamiems pomidorams, pardavinėjamiems prekybos centruose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.