Naktį iš kovo 19 dienos į kovo 20-ąją gausios Lietuvos kelių policijos tarnybos, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės bei Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų pajėgos Kėdainių mieste ir Kėdainių rajone vykdė priemonę, kurios metu tikrintos transporto priemonės, kroviniai, transporto priemonių vairuotojai bei keleiviai.

reidas1Priemonės metu iš viso buvo patikrinta 412 transporto priemonių, išaiškintas 21 Kelių eismo taisyklių pažeidimas. Keletas vairuotojų vairavo transporto priemones, neturinčias techninės apžiūros, buvo neapsidraudę transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Nustatyti 5 saugos diržų naudojimo taisyklių pažeidimai, 2 kelių naudotojo mokesčio nesusimokėjimo atvejai, 2 vairuotojų darbo ir poilsio pažeidimai.

Du asmenys transporto priemones vairavo neturėdami teisės vairuoti, o vienas iš šių vairavusiųjų vairavo ne tik kai jam teisė vairuoti jau yra atimta, bet ir būdamas neblaivus (1,41 prom.). Kitas vairuotojas taip pat išdrįso vairuoti išgėręs. Jam nustatytas 1,31 prom. girtumas.

Reido metu nustatytas ir dar vienas vairuotojas, kuris buvo vartojęs alkoholinių gėrimų, tačiau alkoholio koncentracija kraujyje neviršijo leistinos normos (0,07 prom.).

reidas2Kauno apskrities VPK Patrulių rinktinės pareigūnai reagavo į 7 pranešimus, patikrino 77 asmenis, išaiškino 2 nusikalstamas veikas bei sulaikė 4 asmenis. Taip pat buvo išaiškinti 6 administraciniai teisės pažeidimai: alkoholinių gėrimų gėrimas viešosiose vietose arba girto pasirodymas viešosiose vietose, asmenų iki aštuoniolikos metų alkoholinių gėrimų vartojimas ar jų turėjimas, pasipriešinimas policijos pareigūnui ar pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, taip pat jo garbės ir orumo įžeidimas, neteisėtas narkotinių ar psichotropinių medžiagų įgijimas ar laikymas nedideliais kiekiais arba narkotinių ar psichotropinių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo, akcizais apmokestinamų prekių įsigijimas, laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką, viešosios rimties trikdymas.

Kovo 19 d. apie 20.30 val. Kėdainių r., Pelėdnagių k., kelyje Šeduva-Jonava ties 30 km, prie degalinės, buvo sustabdytas automobilis „VW Golf“, vairuojamas 31 metų vyro. Šalia sėdėjo keleivis (gimęs 1976 m.). Pareigūnams vairuotojo paklausus, ar transporto priemonėje yra draudžiamų daiktų, šis kategoriškai atsakė, kad ne. Atliekant dalinę asmens apžiūrą, vyro rankinėje rasta 6 vnt. į foliją suvyniotos lipnios masės, galimai narkotinės. Vairuotojas atsisakė paaiškinti, kaip pas jį atsirado galimai narkotinė medžiaga. Apžiūrint transporto priemonę, po vairuotojo kilimėliu pareigūnai aptiko du politileninius maišelius su galimai sintetinės kilmės, baltos spalvos, narkotine medžiaga. Abu vyrai buvo pristatyti į Kėdainių ligoninę nustatyti, ar tikrai buvo vartotos narkotinės medžiagos.

Kovo 19 d. apie 21.10 val. Kėdainiuose, Basanavičiaus g., patruliuodami pareigūnai pastebėjo stovintį automobilį „VW Sharan“, kuriame sėdėjo du asmenys. Pareigūnams artėjant prie automobilio keleivio vietoje sėdėjęs asmuo atidarė dureles ir kažką numetė po automobiliu. Priėjus arčiau pareigūnai po transporto priemone pastebėjo, kad numesta žalsvos spalvos, augalinės kilmės, galimai narkotinė medžiaga – kanapės ir jų dalys. Apžiūrėjus automobilį ir jame sėdėjusius vyrus, vairuotojo vietoje sėdėjusį (gimusį 1969 m.) ir keleivio vietoje sėdėjusį (1984 m.), draudžiamų daiktų nebuvo rasta. Vyras, iš automobilio išmetęs galimai narkotinę medžiagą, buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą, o vėliau – į Kėdainių ligoninę nustatyti, ar tikrai buvo vartotos narkotinės medžiagos. Pristatomas asmuo elgėsi agresyviai, visą kelią keikėsi necenzūriniais žodžiais, nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų nusiraminti ir nesikeikti.

Primename, kad tokios ir panašios bendros policijos pareigūnų priemonės bus vykdomos ir toliau.

Policijos pareigūnai ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Panašios naujienos