Šventiniu laikotarpiu padaugėja visokių reikalų, renginių, susitikimų, o kur dar kelis kartus išaugęs pirkinių poreikis! Nuolat skubėdami tampame išsiblaškę, sunku sukoncentruoti dėmesį. O to ypač reikia dalyvaujant viešajame eisme. Kaip žinia, dėl ženkliai padidėjusio automobilių ir pėsčiųjų srauto padaugėja eismo įvykių.

Policijos pareigūnai dalijasi patarimais, kaip šventes sutikti saugiai:

• Spūstyse judama lėčiau, todėl miestuose, kur yra transporto spūstys, apsišarvuokite kantrybe! O užmiestyje nemėginkite atsigriebti, nes viršytas leistinas ar nepasirinktas saugus važiavimo greitis yra pagrindinė nelaimių keliuose priežastis. 56 proc. žmonių dėl to šiais metais žuvo keliuose.

• Vairuotojai, būkite dėmesingi pėstiesiems! Jie nukenčia, kai juos partrenkia automobiliai, bet dažnai nelaimės įvyksta ir dėl to, kad patys pėstieji dažnai nedėvi apsaugos priemonių, neleistinoje vietoje kerta gatvę. Šiais metais 169 eismo įvykius sukėlė pėstieji, bet 280 kartų pėsčiųjų perėjose juos partrenkė transporto priemonės: 18 žuvo, 455 sužeisti.

• Pėstieji, pasistenkite ir patys būti matomi. Iš namų į tamsią gatvę neženkite nė žingsnio be atšvaitų arba apsivilkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Neturite? Pasiimkite šviečiantį žibintą.

• Prisiminkite, kad gruodis – vienas iš mėnesių, kai susidūrimų su laukiniais gyvūnais įvyksta daugiausia. Tokių susidūrimų kasmet daugėja ir per mėnesį jų įvyksta daugiau kaip 650. Ar pagalvojote, kaip elgtumėtės, jei pakeliui į namus, pas artimuosius, užmiestyje ar miškingoje vietovėje pakliūtumėt į bėdą, o jeigu tai nutiktų naktį? Tad stebėkite kelio ženklus ir nerizikuokite.

Vykdomi reidai

● Gruodžio 22–23 d. stiprinama pėsčiųjų ir dviračių vairuotojų kontrolė. Daugiausia dėmesio skiriama tam, ar šie eismo dalyviai tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose naudoja matomumą gerinančias saugos priemones (atšvaitus, šviečiančius žibintus arba vilki ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais). Taip pat, ar dviratis, kuriuo važiuojama, turi tvarkingą stabdį, garso signalą, dviračio priekyje ir gale yra atitinkamai baltos ir raudonos šviesos žibintai, ar ant ratų stipinų iš abiejų šonų yra pritvirtinti oranžiniai šviesos atšvaitai.

● Gruodžio 25–28 d. ne tik pagrindiniuose šalies keliuose, bet ir užmiesčio keliukuose bus vykdomi transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai.

Pareigūnai ragina visus nepasiduoti pagundai pavairuoti apsvaigus. Jei vartojote alkoholio ar kokių psichotropinių medžiagų, geriau išsikvieskite taksi ar pavežėją arba paprašykite, kad jus parvežtų blaivūs asmenys.

„Neleiskite, kad prie vairo sėstų apsvaigę asmenys ir patys nesėskite važiuoti drauge. Saugokite savo ir kitų žmonių gyvybes“, – ragina kelių policijos pareigūnai.

Kėdainių mugės“ ir kelių policijos tarnybos inf.

Asociatyvi nuotr.