Praėjusią savaitę kelių policijos pareigūnai sulaikė 17 neblaivių vairuotojų, tarp jų ir girtą dviratininką.

Pareigūnai, vykdydami prevencines priemones Kauno apskrities keliuose, atidžiai stebėjo ne tik automobilių vairuotojus, bet ir dviratininkus. Dalis jų transporto priemones vairavo apsvaigę, todėl sulaukė pareigūnų dėmesio.

Kauno apskr. VPK duomenimis, sausio 30 d., apie 16.15 val. Kėdainių r., kelyje Lančiūnava-Rudžiai, į pareigūnų akiratį pateko neblaivus vyras (gim. 1982 m.), kuris vairavo dviratį. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,74 prom.

Kelių policijos pareigūnų teigimu, važiuojant dviračiu žiemą dėl slidžios kelio dangos padidėja rizika susižaloti, o vairuojant išgėrus – dėl sulėtėjusios reakcijos ir suprastėjusios koordinacijos padidėja rizika patekti į eismo įvykį ar net sukelti jį.

„Būnant bet kokios transporto priemonės vairuotoju ir dalyvaujant eisme, svarbu būti blaiviu, tuomet nei patys nesusižalosite, nei kitiems nemalonumų sukelsite. Jei girtas dviratininkas pateks po automobilio ratais, jis gali būti rimtai sužalotas arba žūti, o niekuo dėtas kitas vairuotojas gali sėsti už grotų, todėl labai gerai apsvarstykime savo veiksmų galimas pasekmes“, – akcentuoja pareigūnai.

Ir greitį viršija, ir vairuoja be teisių

Iš viso per praėjusią savaitę Kelių policijos pareigūnai nustatė 17 neblaivių vairuotojų (dar 6 nustatė kolegos iš kitų padalinių) ir 10 asmenų, kurie vairavo transporto priemonę neturėdami tam teisės.

Savaitgalį policijos pareigūnai Kauno ir Kėdainių miestuose bei rajonuose patikrino apie 4,7 tūkst. transporto priemonių. Jų metu nustatyta 13 neblaivių vairuotojų (jų girtumo laipsnis svyravo nuo 0,56 prom. iki 1,42 prom.). Praėjusią savaitę nustatyta ir kitokių KET pažeidimų. Pavyzdžiui, mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais pareigūnai užfiksavo 604 greičio viršijimo atvejus.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.