Praėjusią savaitę Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariatas toliau aktyviai tęsė kovą su nelegalia prekių apyvarta. Organizuotos priemonės, kurių metu nustatytas ne vienas pažeidimas, pradėtos administracinių bylų teisenos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pareigūnai nustatė, kad Kėdainių m., S. Jaugelio-Telegos g., tos gatvės gyventoja pardavė asmeniui pakelį cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderole. Po kelių dienų užfiksuota, kad ta pati moteris taip pat pardavė pakelį cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderole.

Tą pačią dieną Kėdainių m., S. Jaugelio-Telegos g., kėdainietis įsigijo pakelį cigarečių, kurios buvo nepaženklintos Lietuvos Respublikos banderole.

Liepos 23-osios ryte nustatyta, kad kėdainietis J. Basanavičiaus g. su savimi turėjo vieną pakelį cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderole. Kaip paaiškino vyras, cigaretes jis įsigijo Kėdainių m., centrinėje turgavietėje, iš nepažįstamo asmens.

Dotnuvos sen. Vainotiškių k. pas ten gyvenančią moterį pareigūnai rado 13 pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Surviliškio sen. Vaidatonių k. buvo tikrinama informacija dėl to kaimo gyventojos galimai neteisėtos prekybos alkoholiniais gėrimais. Pareigūnai pastebėjo iš jai priklausančio namo išeinantį vyriškį, kuris paaiškino, kad ką tik ten nusipirko 1 litrą alaus.

Pelėdnagių sen. Pelėdnagių k. patikrinimo metu to kaimo gyventoja turėjo 2 pakelius cigarečių be banderolių. Ji nurodė, kad minėtus tabako gaminius įsigijo gretimo miesto turgavietėje iš romų tautybės asmens.

Taip pat nustatyta, kad Šėtos sen. Šėtos mstl. gyventoja namuose laikė 7 pakelius cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kuriuos, pasak moters, ji įsigijo to paties miesto turguje.

Truskavos sen. Petkūnų k. gyventojos namuose rasta 16 pakelių cigarečių su baltarusiškomis banderolėmis, kuriuos, anot moters, ji irgi pirko kito miesto turguje.

Liepos 23-ąją apžiūros metu kėdainietės, gyvenančios Šėtos g., bute rasti du plastikiniai buteliai su namine degtine.

Policija perspėja ir primena, kad atsakomybė gresia ne tik už akcizais apmokestinamų prekių pardavimą. Fiziniams asmenims draudžiama Lietuvos Respublikoje įsigyti tabako gaminius, teisės aktų nustatyta tvarka nepaženklintus specialiais ženklais – banderolėmis. Tai nustatyta Tabako kontrolės įstatymo 14 str. 4 d.

Policija tikisi visuomenės pagalbos: turint vertingos informacijos, prašome pranešti tel.  (8 347) 54 213 ir pasitikėjimo telefonu (8 37) 30 30 50.