Penktadienį, kai prasidėjo ilgasis savaitgalis ir žmonės jau pradėjo švęsti Jonines, policijos pareigūnai keliuose vykdė nepertraukiamą vairuotojų blaivumo tikrinimo prevencinę priemonę. Be ,,laimikių“ neapsieita. Vienas jų policijai įkliuvo Kėdainių rajone.

Kaip informavo Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai spaudai, neblaivus vairuotojas sustabdytas vakar, apie 18.40 val. Kėdainių r., Pručių k.. Išsiaiškinta, kad automobilį „Audi“ vairavo 1969 m. gimęs vyras. Vairuotojui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2,39 prom. Už tai asmeniui gresia baudžiamoji atsakomybė.

Per Jonines neišvengiama nelaimių keliuose

Ne paslaptis, kad Jonines švenčia ne vien Jonai ir Janinos, ir kad be alkoholio neapsieinama. Bėda ta, kad apsvaigę žmonės nevengia ir prie vairo sėsti.

Statistika rodo, kad2023 m. birželio 23–25 d. (penktadienis–sekmadienis) šalies keliuose įvyko 227 eismo įvykiai. Iš jų 38 įskaitiniai eismo įvykiai. Žuvo 1 žmogus, sužeisti 45 žmonės (iš jų 6 nepilnamečiai). 6 eismo įvykiai įvyko dėl neblaivių vairuotojų kaltės.

Atsižvelgiant į tai, policijos departamentas paskelbė, kad iki pat birželio 26-osios vykdyssustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Visų parinktų prevencinių priemonių tikslas – užtikrinti, kad eisme nedalyvautų nuo alkoholio ar kitų psichiką veikiančių medžiagų apsvaigę asmenys, užkardyti pavojingą ir chuliganišką vairavimą per ilgąjį šventinį savaitgalį, sutramdyti nedrausmingus vairuotojus.

Automobilyje alkoholio negali vartoti ir keleiviai

Patikrinimų metu kreipiamas dėmesys ne tik į vairuotojus, bet ir į keleivius, ypač tada, kai vairuotojui yra nustatytas girtumas arba matomas atidarytas alkoholinio gėrimo butelis, arba keleivių elgesys yra keliantis pavojų.

Pareigūnai įspėja, kad alkoholio vartojimas, laikymas ir gabenimas atidarytoje pakuotėje automobilių salonuose, išskyrus transporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, užtraukia baudą nuo 40 iki 100 eurų. Jei pažeidimas padaromas pakartotinai, už tai gresia bauda nuo 100 iki 140 eurų.

Tiek policijos pareigūnai, tiek ir draudimo bendrovių atstovai ragina elgtis atsakingai. Jei ketinate vairuoti, negerkite nė lašo alkoholio, o jei jau ko nors paragavote, išsikvieskite taksi. Taip bus ir saugiau, ir pigiau.

Nevaišinkite vairuojančių asmenų alkoholiniais gėrimais, neleiskite vairuoti išgėrusiems, nesėskite važiuoti drauge, o pamatę neblaivų vairuotoją ar įtartinai manevruojantį automobilį kelyje, įsidėmėkite jo numerius ir nedelsdami skambinkite trumpuoju pagalbos numeriu 112. Gali būti, kad taip kažkam išgelbėsite gyvybę“, – sako specialistai.

Parengta pagal pranešimą spaudai, policijos departamento ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.