„Šiandien Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariate gautas pareiškimas dėl sausio 1 dieną paryčiais Kėdainių gydymo įstaigoje viešąją tvarką trikdžiusio neblaivaus 32 metų vyro, kuris viešoje vietoje vartojo necenzūrinius žodžius, piktinosi medicinos darbuotojų darbu, konflikto metu pastūmė darbuotoją. Konfliktas kilo po to, kai vyrui buvo suteikta būtina medicininė pagalba.

Paaiškėjo, kad nakties metu tarp trijų vyrų  (g. 2003 m., g. 1981 m., g. 1990 m.) buvo kilęs konfliktas, per muštynes nukentėjęs 32 metų asmuo buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Vyrui buvo nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,73 prom.

Šiandien Kauno apskr. VPK Kėdainių r. policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 284 str. Už viešosios tvarkos pažeidimą asmeniui gresia viešieji darbai, bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų“, – informavo Kauno apskr. VPK Komunikacijos poskyrio atstovai.

Ligoninės direktorė: tokių atvejų nėra buvę

Kėdainių ligoninės direktorė Edita Vaškevičienė „Kėdainių mugei“ pateikė ir daugiau duomenų apie šį įvykį.

Pasak įstaigos vadovės, agresyviai nusiteikęs, galimai neblaivus asmuo dirbantį skyriaus personalą išvadino neetiškais žodžiais, parbloškė ant žemės jam neleidusią išeiti jauną gydytoją ir išsitraukęs mobilųjį telefoną ėmė filmuoti, grasindamas paviešinti, kaip dirba šis skyrius.

Dėl naujametę naktį buvusio įvykio mūsų įstaiga kreipėsi į policiją, nes smurto prieš medikus netoleruosime“, – teigė ligoninės direktorė E. Vaškevičienė. (Rolano Valionio nuotr.)

„Per laikotarpį, kai esu ligoninės direktore, tokių atvejų, kad prieš mediką būtų panaudotas ir fizinis smurtas, dar nėra buvę. Dažniausiai pasitaiko psichologinis smurtas. Būna pacientų, kurie iš karto būna nusistatę piktai, reikalauja to, kas galbūt pagal jų būklę nepriklauso. Mano, kad jeigu parėkaus, gaus daugiau ir bus apžiūrėti greičiau. Reikia keisti tokį požiūrį.

Noriu pasakyti, kad nepriklausomai nuo to, žmogus rėkaus ar ne, jam bus suteikta tokia medicininė pagalba ir gydymas, kokį paskiria gydytojas pagal galiojančią tvarką.

Tiesiogiai perduoti pavojaus signalą nėra galimybės

Aišku, medikai irgi yra žmonės, pasitaiko, kad ir jie būna neteisūs, bet mes visi turime mokytis bendrauti civilizuotai, etiškai, nenaudojant grasinimų ar smurto, tada išvengsime tokių nemalonių susidūrimų.

Aš savo iniciatyva domėjausi, gal būtų galima priėmimo skyriuje įrengti iškvietimo mygtuką, kuris tiesiogiai perduotų signalą policijos pareigūnams ir šie iškart reaguotų, nereikėtų papildomai skambinti, deja, šiai dienai tokios galimybės nėra.

Skyriuje kol kas turime tik pultelį, kuriuo galime iškviesti apsaugos darbuotojus. Dėl naujametę naktį buvusio įvykio mūsų įstaiga kreipėsi į policiją, nes smurto prieš medikus netoleruosime“, – teigė ligoninės direktorė.

Buvo užpultas ir paramedikas

Priminsime, kad panašus išpuolis Kėdainiuose užfiksuotas ir gruodžio 13-ąją, kuomet pas nusižudyti grasinusį vyrą pagalbos suteikti atvykęs Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Greitosios medicinos pagalbos paramedikas patyrė fizinį ir psichologinį smurtą. Laimei, tąsyk šalia buvo ir policijos pareigūnai, kurie sutramdė įsismarkavusį jaunuolį, kuris jau buvo žinomas teisėsaugai. Dėl įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jaunuoliui gresia iki vienerių metų nelaisvės.